Vejetaryenler’den Karatay’a şok davet

canan karatay diyeti, canan karatay kim, canan karatay diyet listesi, canan karatay kitapları

Prof. Dr Canan Karatay, veganlarla ilgili olumsuz söylemlerde bulununca Vegan ve Vejetaryenler Derneği’nden yanıt gecikmedi.

vegan ve vejateryanlar derneği

Vegan ve Vejetaryenler Derneği yayınladığı basın bildirisinde, son zamanlarda veganlık konusunda olumsuz söylemlerde bulunan Prof.Dr.Canan Karatay’a açık davette bulundu. Vegan ve Vejetaryenler Derneği Başkanı Ebru Arıman tarafından gönderilen açık davette şu ifadelere yer verildi:

canan karatay diyeti, canan karatay kim, canan karatay diyet listesi, canan karatay kitapları

Sn.Canan Karatay’ın açıklamalarını bir süredir sükunetle takip ediyoruz. Veganlık hakkında yaptığı olumsuz genellemelere karşın kendisini, birebir veganları tanıyıp iletişimde bulunabileceği, ruh ve beden sağlıklarını yakından değerlendirebileceği, aralarında sağlık uzmanlarından, akademisyenlere, psikologlar ve beslenme uzmanlarına kadar geniş bir konuşmacı kadrosunun yer aldığı Didim Vegan Festivaline, ‘bu kez konuşmacı olarak değil, dinleyici olarak’ davet ediyoruz. Olumsuz ön yargılarından arınması ve beslenme zenginliğimize yakından tanıklık etmesi için 29-30 Nisan’da Didim’e bekliyoruz.

canan karatay diyeti, canan karatay kim, canan karatay diyet listesi, canan karatay kitapları

Veganlık; etik, sağlık ya da ekolojik sebeplerle hayvansal ürün tüketmemek, hayvanlara zarar verici faaliyetlerde bulunmamak anlamına geliyor. Veganlık, özellikle son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de büyük bir ivmeyle artış kaydediyor…

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir