Bu haber “Alexa’da nasıl yükselirim?” diyenlere…

alexa nedir, alexa da yükselme, siteyi alexa ya ekleme, alexa widget işe yarar mı, web site para kazanma

Her webmasterın merak ettiği konular arasında yer alan Alexa’da yükselme aslında süreklilikle alakalı bir güncellemedir.

alexa nedir, alexa da yükselme, siteyi alexa ya ekleme, alexa widget işe yarar mı, web site para kazanma

Alexa neye göre sıralama yapar, Alexa mantığı neye dayalıdır, Alexa sıralaması düşürme (Alexa’da yükselme) gibi yollar hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

alexa nedir, alexa da yükselme, siteyi alexa ya ekleme, alexa widget işe yarar mı, web site para kazanma

Alan adı ve içerik uyumu

Sitenizin ne ile alakalı olduğunu Google botlarına net olarak bildirmeniz gereklidir. Google ziyaretçilerini yanlış yönlendiren siteleri kesinlikle sevmez. Bunu ölçme değeri ise Google aramalardan bir kelime sayesinde yollanan ziyaretçi sayfanızda o konuyla alakalı bilgi bulamazsa sitenizden kısa bir süre içinde ayrılacaktır. Sitede kalma oranlarını test eden Google eğer her yolladığı ziyaretçi kısa süre içinde ayrılıyorsa o anahtar kelimeden size bir daha ziyaretçi göndermez.

alexa nedir, alexa da yükselme, siteyi alexa ya ekleme, alexa widget işe yarar mı, web site para kazanma

Ne yapmanız gerekli ona bakalım…

İçerik başlığınızla içerikte anlatılan bilgi uyumlu olmalıdır. Makalede etiket kullanıyorsanız tamamıyla konu ile alakalı olmalıdır. Sitenizin sektöre göre verdiği hizmeti meta açıklamalarında ya da kullandığınız SEO eklentilerinde net olarak açıklamalısınız. Aynı anda birden çok sektöre hizmet vermeyi tercih etmemeniz gereklidir.

alexa türkiye, alexa turkey, alexa camera, http://www.alexa.com/siteinfo/gercekdiyetisyenler.com#trafficstats, alexa, alexa nedir, alexa yükselme yöntemleri, alexa değerini artırma, alexa kasma, alexa site sorgulama, alexa site ilerletme, http://www.alexa.com/siteinfo/gercekdiyetisyenler.com,

Her gün en az bir adet makale girişi yapmalısınız

Alexa Page Rank’ın kalkmasıyla beraber sitelerin değer ölçme kılavuzu olarak 1. sıraya çıkmıştır. En önemli konu sitenizin çalışmasıdır. Çalışkan siteler sürekli olarak Alexa’da yükselir.

diyet saat, zaman, süre, dakika,

Günde on makale üzerinden hesaplayalım…

Her gün,

 • 08:00
 • 10:00
 • 12:00
 • 14:00
 • 16:00
 • 18:00
 • 20:00
 • 22:00
 • 24:00 ve
 • 02:00 saatlerinde birer adet makale girdiğinizi düşünelim.

7 gün boyunca bu sisteme devam edelim. Kısa bir zaman sonra makalelerinizin kısa süre içinde indekslendiğini ve sıralamalarda yer aldığını göreceksiniz. 30 gün bu yöntemi deneyerek büyük sıralama düştüğünüzü görebilirsiniz. 90 gün boyunca bu sisteme devam ettiğinizde makaleleriniz an’ında indeks alacaktır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

2 Yorum

 1. Hem yeni başlayanlar hem ileri seviyeler için muhteşem bir alexa rehberi olmuş. Emeklerinize sağlık.

 2. Sitene Alexa Rank Widget Kodu Nasıl Eklenir? Merak edenler tıklasın
  http://***.tr.gg/Sitene-Alexa-Rank-Widget-Kodu-Ekleme.htm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir