Uludağ Sözlük’ün diyetisyenleri karalayan yazıları!

uludağ sözlük diyetisyenleri karalıyor

Aşağıdaki bağlantı adresinden sayfanın tamamına ulaşabilirsiniz… Sessiz kalmaya devam edelim, her zamanki gibi. Ama unutmayın, bizden görmemiş okumamış olanlar kadar sessiz kalanlar bulundukça, bu yazılar artacak geniş kitlelere ulaşacaktır.

[alert-note]https://www.uludagsozluk.com/k/diyetisyene-gideceklere-tavsiyeler/#[/alert-note]

 • İyi hatta çok iyi araştırın; kimdir, nereden mezun, kimleri zayıflatmış, zayıflattıklarının fotoğraflı örneği var mı, nerelerde çalışmış, tıp dergilerinde makaleleri var mı (uyduruk magazin dergilerinde yazısı yayımlanmış olması önemli değil, o dergilere reklam olsun diye para verip yazan da varmış). Mümkünse tıp geçmişi olup zayıflama üzerinde yoğunlaşan birini seçin (bkz: canan karatay). Diyetisyenler doktor değildir, reçete yazma yetkileri yoktur. sadece diyet listesi verirler. (bkz: diyetisyenlerin kendini doktor sanması). Çok sevdiğim bir bayan arkadaşın zayıflamak için gittiği diyetisyenin verdiği diyet sonrasında kilo aldı! bir daha asla gitmem boşa para harcadım diye ağlıyor kaç gündür. diyeceğim şu ki lüks semt diye ekstra güven duymayın her gelene de aynı diyet listesini vericek kadar da işinde rahatmış diyetisyen hatun! ya da çok katı diyetle zayıflayıp geri alan da var!!! En iyisi kendini tutup az yemek…

 • Gitmeyin. kilo vermek istiyosan yemeyeceksin.
 • Tek tavsiyem: gitmeyin onun söyleyeceği ve yazacağı reçeteyi ben burda yazim size: yemeyin. Hamiş 1: yemek yiyerek zayıflama diye birşey yok. o kiloları nasıl aldıysanız, ancak öyle verebilirsiniz. hamiş 2: kullanmak zorunda kaldığı ilaçlar yüzünden kilo almış insanları tenzih ediyorum bu noktada.
 • Bilimsel çalışmalar ve araştırmalar adı altında kobay gibi kullanılan insanlardan olmamak için diyetisyen bile olsa her söylediğine inanmayın. midenin üçte biri su, üçte biri yemek ve üçte biri hava ile doldurulursa, diyetisyene ihtiyaç kalmaz.
 • Boşuna para verip gitmeyin. Boğazınızı tutarsanız belki şirinleri bile görebilirsiniz.
 • Öncelikle dahiliye ye gidin.  tansiyon, tahlil varsa başka hastalıklarınız göz önünde bulundurulsun çünkü diyetisyenler doktor havasına girip göz boyamak ve hastanelerine kazandırmak için bir çok kan sayımı yaptırsalar da, size bir çok soru sorsalar da sağlık durumunuzdan, diğer sorunlarınızdan anlamıyorlar. tahlil listesinden onlar için sadece 2-3 değer önemli oluyor .diğer değerlerden çakmıyorlar. diyet listesi uygulatayım derken başka rahatsızlıklar ortaya çıkıyor. diyetisyenin önemsemediği en ufak bir kan değeri düşüklüğü hayatınızı mahvedebiliyor.  Başıma geldi ondan biliyorum. Bir de eğer özel hastaneye gidiyorsanız; ilk muayene+tahlil= 250/300 liralarda para ödüyorsunuz. buna ilave diğer seanslara da para alıyorlar. 10-15 kilo veririken 1500-2000 tl nizi de vermiş oluyorsunuz.
 • önemli bir hastalığınız yoksa, 100 kilo üzerinde değilseniz, sadece zayıflamaksa amacınız gitmeyin! kişinin doktoru , diyetisyeni, yaşam koçu ,spor hocası, her şeyi kendisidir. yeter ki akıllı olun , iradeli olun. bol bol su için, yürüyüş yapın, yerde egzersizler yapın. sonucu göreceksiniz 😉 Pasta ,börek, abur cubur alışkanlığınız varsa birden kesmeyin. seyrelterek, miktarını biraz azaltarak yemeğe devam edin . çünkü alışkanlıkları birden kesince insanın psikolojisi bozuluyor. sonra daha çok yemek istiyorsun. Diyetisyenler insanın halinden anlamıyor. al listeyi ver kiloyu.

 • gitmeyin. onun yerine tahlillerinizi yaptirdiktan sonra o bilgilerle birlikte bikac spor hocasina gidip danisin.

[alert-note]Bu şahsiyet de koltuğunun altına kan tahlilini kıstırıp spor eğitmenine gidiyor her halde![/alert-note]

 • Gitmeyin! kilo alamama problemi dolayısıyla gitme gafletini gösterdim. bir sürü şey yazdı onu ye bunu ye diye. bunları zaten bir günde yiyebilsem kilo alabilme derdim olmazdı.

Eğer Diyetisyen değil de herhangi biri olsaydım, ben bunları okuduktan sonra asla gitmezdim Diyetisyene ve inanılmaz negatif bir imajı olurdu bu mesleğin. #mesleğimikaralama

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

2 Yorum

 1. Sağlık bilimleri fakültesinden mezun olmuş bir detisyenin kan tahlillerinden anlamadığını söyleyip, en iyi ihtimalle BESYO dan mezun bir spor hocasının anlayacağını idda etmeniz çok mantıklıymış gerçekten.

 2. ULudağ sözlük müsün uludağ iskender misin bilemedim ama bir meslek grubu için bu kadar saçma sapan cahilce yorum yapan bir siteye rastlamadım. Üniversitelerden hazırlık+ 4 yıllık beslenme ve diyetetik eğitim programı alarak mezun olmuş zayıflatmanın sadece görevlerinden biri olan bu gruba yönelik saldırıların bir an önce kesilmesini rica ediyorum. Kardiyolog, dahiliye gibi mesleklerini unutup bu alandan rant sağlayan kişilere bir tanım yapsanız hiç fena olmaz. Sağlığın korunmasında önemli bir rolü olan diyetisyenin rolünü kapmaya çalışan kişiler size de iyi günler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir