Sebze satışına kısıtlama getirildi!

sebzeler

Avrupa’da kötü hava koşulları nedeniyle başlayan gıda krizi büyüyor.

salata, yeşillik, sebze, popüler diyetler, akdeniz diyeti

Dondurucu soğukların sebze üretimini vurması başta İngiltere ve İrlanda olmak üzere birçok ülkede sebze sıkıntısı yaratırken, fiyatlar da hızla yükselmeye başladı. İngiltere’de geçtiğimiz hafta başlayan ‘marul ve brokoli satışına sınırlama’ yetkilileri harekete geçirirken, sıkıntının ilkbahara kadar sürebileceği uyarısı yapılıyor.

salata, yeşillik, sebze, popüler diyetler, akdeniz diyeti

Avrupa’nın ekmek sepeti İspanya’nın güney kesimlerini etkisi altına alan kış Avrupa’da özellikle salatalık malzemesi olarak kullanılan sebzeleri vurdu. Kabak, patlıcan, marul, karnıbahar, ıspanak, kereviz, brokoli, domates üretiminin aldığı darbe Avrupa’nın birçok ülkesinde tüketiciye yansımaya başladı. Avrupa’da sebzenin ana vatanı İspanya’nın Murcia ve Valencia’daki ürünün karlar altında kalması, İtalya’da soğuk havanın Sicilya’ya kadar inmesi süpermarket raflarını etkilemeye başladı.

kışın kilo vermek, kışın zayıflamak, kışın diyet, kış zayıflama listesi

3 Marul ve brokoli sınırı

İngiltere’de süpermarket zinciri Tesco, marul satışına kısıtlama getirdi. Tesco, müşterilerinin her alışverişlerinde en fazla üç marul satın almalarına izin vereceğini bildirdi. Bu arada İngiltere’nin bir diğer süpermarket zinciri Morrisons da müşterilerine brokoli satışını sınırlandırdı.

Beetroot sebzesi, pancar, kırmızı pancar, pancar turşusu

Patlıcan fiyatları %132 artış gösterdi

İspanya’da hükumet, 8 Ocak ila 15 Ocak arasında patlıcanın kilogram fiyatının % 132 arttığı bildirildi.

gıda gündemi

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir