Sağlıkta istihdam yetersizliği dramı!

sağlık bakanlığı ATAMA

Sağlık çalışanının, hasta ve hasta yakınının şikayet ettiği konuların temel nedeni istihdam yetersizliğidir.

  • Şiddettin nedeni istihdam yetersizliğidir.
  • Mesleki hataların nedeni istihdam yetersizliğidir.
  • Asosyal bir yaşama mahkum edilmenin nedeni istihdam yetersizliğidir.

Tüm sorunlarımızla kaderine terk edilmiş bir yalnızlık içerisinde mücadele ediyoruz

Bir sağlık çalışanı tuttuğu nöbet nedeni ile 20 ayda yapması gereken mesaiyi 12 ayda yapıyor. Yani bir yılda emsali memurlardan 8 ay daha fazla çalışıyor. Buna karşılık ise daha az ücret alıyor!

Yetmedi, yetmiyor…

Sağlık çalışanlarının önemli bir kesiminin eşi ya sağlıkçı ya asker ya da polistir. Yani eşleri de nöbet tutan meslek mensubudur. Nöbet nedeni ile ayın 25 günü birbirini görmeyen ailenin ve anne ile babasını bir arada göremeyen çocuğun dramından bahsediyoruz.

Tüm bunlara karşılık…

Memuru ayda 60 saat çalışan bakanlığa 70 bin atama yapılıyor iken memurunu ayda 310 saat çalıştıran bakanlığa ise 10 bin atama yapılıyor!!!

Bu kabul edilebilir bir durum değildir

Bu drama sessiz kalmayalım. İlle de istihdam, illa ki istihdam diyelim…

[toggle title=”Medi Haber”]http://www.medihaber.com/sendika/istihdam-eksikliginin-saglik-calisanlarina-yasattigi-dram-h5256.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Sağlık çalışanlarının sayısı hızla arttırılmalı, çalışan personellerin iş yükü ise azaltılmalıdır. Sağlıkta verimlilik artışı ancak bu şekilde sağlanır. Bunu yapmak devletimizi ekonomik açıdan çok rahatlatır: Verimlilik artarsa, tedavi maliyeti yüksek olan hastalıkların da çok ciddi oranlarda önüne geçilmiş olunur. Özellikle diyetisyenler ve fizyoterapistler, milletçe ilaca olan bağımlılığımızı azaltacak olan en önemli iki meslek sınıfıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir