Dünyanın en şişman kadını böyle zayıflayacak

dünyanın en şişman insanı, dünyanın en kilolu insanı, dünyanın en obez insanı

Dünyanın en şişman kadını ameliyat için Hindistan’a gidecek…

Dünyanın en şişman kadını olduğu düşünülen 500 kilogramlık İmen Ahmed Abdulati‘in, obezite hastalarının zayıflaması için uygulanan bariyatrik cerrahi ameliyatı için yakında Hindistan’a gideceği bildirildi.

Yerel medyada yer alan habere göre, daha önce Hint bakanlar Nitin Gadraki ve Venkaiah Naidu’nun da kilo verme ameliyatlarını yapan Dr. Muffazal Lakdawala, Abdulati’nin tıbbi raporlarını ve fotoğraflarını beklediğini, kadının en az 450 kg olduğuna inandığını belirtti.

Dr. Lakdawala, 36 yaşındaki Mısırlı kadının ailesinden aldığı bilgilere göre, 5 kilogram olarak doğan Abdulati’ye daha sonra parazit enfeksiyonu nedeniyle vücuttaki bazı bölgelerin şişmesi olarak nitelendirilen fil hastalığı teşhisi konulduğunu dile getirdi. Lakdawala, Abdulati’nin 11 yaşına geldiğinde ayağa kalkamadığı için kilo aldığını, daha sonra da felç geçirerek yatağa mahkum olduğunu ve o zamandan beri evden çıkamadığını anlattı.

saglikli-beslenme-ve-obezite-4

Abdulati’nin ameliyat ve tedavi süreci için 2-3 ay Mumbai’de kalması gerektiğine değinen Lakdawala, genç kadının 100 kilogramın altına düşmesinin 2-3 yıl kadar sürebileceğini ifade etti. Lakdawala,

Ona yardım edeceğimi umut ediyorum, ama bu konuda emin olduğumu söylemek abartılı olacaktır, dedi.

Dr. Lakdawala, Abdulati’nin kız kardeşinin kendisiyle ekim ayında iletişime geçtiğini ve ailesinin uçak masraflarını karşılamayacak durumda olduğundan o zamandan bu yana bağış topladığını belirterek uçuşun gelecek hafta gerçekleşmesini beklediklerini kaydetti.

Öte yandan eğer ailesinin söylediği gibi Mısırlı kadın 500 kilogram ise, 2010 yılında 292 kilogram ile dünyanın yaşayan en kilolu kadını olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na giren Amerikalı Pauline Potter’in rekorunu elinden alabilir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir