Seçim vaadi 3600 ek gösterge ne zaman çıkacak?

3600 Diyetisyen

24 Haziran seçimlerine damga vuran ve en çok konuşulan vaatler arasında yer alan 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı merak ediliyor.

3600 ek gösterge kapsamında hangi kamu görevlilerinin yararlanacağı merak konusu olurken bu konuyla alakalı olarak detayları paylaşıyoruz… Adalet ve Kalkınma Partisi‘nin 24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlere yönelik olarak; seçim beyannamesi içerisinde yer alan konulardan biri olan ek göstergenin ne zaman çıkacağı merak ediliyor. Başkan Erdoğan tarafından 360 sayfalık seçim beyannamesi içerisinde; polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine ek gösterge imkanı sağlanacağı belirtilmişti.

Ek gösterge kamu kurumlarında çalışan memurların maaşlarını, emekli ikramiye ve maaşlarının hesaplanmasında uygulanan hesaplama metodu olarak bilinmektedir. Ayrıca ek gösterge rakamları, unvanları ile beraber hizmet sınıfları ve derecelere göre farklılık yaşayabilmekte. Ek gösterge maaşı ek gösterge puanının aylık katsayısı olarak belirlenmektedir. Ek göstergesi 3600 olan bir memurun göstergesi 2500 olan bir memurdan emeklilikte daha fazla ikramiye ve maaş alacağı biliniyor… Memurluk görevinde 30 hizmet yılını tamamlayan ve 1. derecenin 4. kademesine ulaşmış olan yüksek öğretim mezunu personel arasında ek göstergeden yararlanmayan veya ek göstergesi 3600’den düşük olanların ek gösterge rakamlarının 3600 olarak belirlenmesi durumunda aylık ücretlerinde ve emekliliğe yönelik değişiklik yapılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimden önce ne demişti?

Polis öğretmen hemşire ve din görevlililerimize bir müjde vermek istiyorum. Polislerimizin öğretmenlerimizin hemşirelerimizin din görevlilerimizin ve diğer idarecilerimizin emeklilik ek göstergelerini 3600’e çıkaracağız. Buradaki adaletsizliği bu vesileyle gidermiş oluyoruz, ifadelerini kullanmıştı.

Ne zaman?

Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından seçim beyannamesine alınan ancak seçimin bitmesiyle beraber henüz ele alınmamış olan 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağı merak ediliyor. Bizler de 3600 ek göstergenin ne zaman çıkacağıyla alakalı olarak detayları yazıyoruz. 3600 ek göster şuan Adalet ve Kalkınma Partisi tarafından görüşülmedi. Yeni hükumet sistemi ve kabine revizyonu yaşanması sonrasında atlatılan yoğunluktan sonra 2018 yılı bitmeden 3600 ek göstergenin çıkacağını düşünüyoruz.

[toggle title=”Medi Haber”]https://www.medihaber.com/ekonomi-finans/3600-ek-gosterge-ne-zaman-cikacak-h6462.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

3 Yorum

  1. Burası diyetisyen sayfası ama diyetisyenlikle alakası olmayan bir haber paylaşıyor. Hükümet propagandası yapmayı ne zaman bırakacaksınız?

    1. Siz bu dar kafadan ne zaman kurtulacaksınız, asıl önemli olan bu? 3600 ek gösterge için Diyetisyen unvanı zikredilmedi hiç, sanırım bu nedenle (!) siz hükumet yanlısı bir tavır takınıyorsunuz. Ek göstergeye ilişkin birçok paylaşım yapıldı takip edebilirsiniz. Diyetisyen ile alakasız haber demeniz paylaşımın fotoğrafına bakmadığınızdan da anlaşılıyor ayrıca.

      1. Ek göstergeyle ilgili paylaşımları takip ettim. Haberin fotoğrafına da baktım merak etmeyin. Peki haberin içeriğinde bir tane “diyetisyen” kelimesi var mı? Yani haber bu bölüm için gereksiz. Zaten bu hükümetin işine yaramayan bir unvana ek gösterge getireceğine inanıyorsanız çok iyimser olmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir