Sağlık Bakanlığı ataması ne zaman?

Sağlık Bakanlığı KPSS ataması logo

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, daha önce bakanlığa alınacağı duyurulan 85.000 personelden 42.500’ü için başvuru kılavuzunun Türkiye İş Kurumuna (İŞKUR), tercih kılavuzu hazırlanması için listelerin ise Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezine (ÖSYM) gönderildiğini açıkladı. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

31.183’ü sözleşmeli personel, 11.317’si sürekli işçi olmak üzere, 85.000 yeni çalışma arkadaşından ilk etapta 42.500’ünün alımı için dün başvuru kılavuzları İŞKUR’a, tercih kılavuzu hazırlanmak üzere listeler ÖSYM’ye gönderildi. Hepimize hayırlı olsun.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, atama bekleyen binlerce diyetisyen, fizyoterapist, psikolog, odyolog, dil-konuşma terapisti ve hemşire gibi sağlık çalışanına açıklama yaptı. Bakan Koca’nın açıklaması şu şekilde;

Bakanlığımız, bu yıl 85.000 kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta ‘Beyaz Reform’a destek kuvvet, 85.000 yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın.

Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalar sonrasında, Sağlık Bakanlığı personel alımına ilişkin başvuru tarihi ve ayrıntıları henüz açıklanmadı. Başvuru tarihlerinin yıl sonundan önce duyurulması bekleniyor. Bu durumda atamanın 2023 yılının ocak ayında yapılacağını düşünüyoruz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir