Diyetisyen Kariyer Zirvesi’nde konuşmacılar kimler?

Diyetisyen Kariyer Zirvesi

Diyetisyenler ve diyetisyen adayları, bu zirve sizlerin geleceği için!

Turgay PAPAKÇI

BeBiS Programı Satış Eğitim Danışmanı, Strateji İş Geliştirme Uzmanı

5 Ekim 1976 Kadıköy doğumlu olup, yakışıklı bir prensin babasıyım:) Besinler üzerine bilişim hizmeti vermekte olup, 11 yılı aşan uzun zamandır diyetisyen camiasına hizmet etmekteyim. Teoloji eğitimimi lisans olarak bitirdikten Strateji İş geliştirme olarak eğitimime devam ettim. Bu süreç içerisinde yine gıda sektöründe satış pazarlama departmanlığında çeşitli firmalarda çalışmalarıma devam ettim. Diyetisyenlerimize BeBiS programıyla başlayan çalışma serüveni adanmış hizmet anlayışını oluşturdu. Kariyerime uzun süredir halen çalışmakta olduğum firmamda satış sorumlusu olarak devam etmekteyim. BeBiS Programının satış ve eğitimlerinin yanı sıra, kendi yerini açmak isteyen Diyetisyenlere sayısız iş geliştirme danışmanlığı yapmaktayım.

Söyleşi sunum konusu ise: İş bulmanın pratik püf noktaları, kendi yerimizi açarsak eğer; danışan hasta potansiyelinin oluşturulması. Meslekte taklit değil ilke imza atılabilen kariyer sırları.

Koray GİRGİN

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu, Milli Takımlardan Sorumlu As Başkanı

Spor yapan bireyin sporunu Antrenörün, beslenmesini de Diyetisyenin takip etmesi gerektiğine inanan Koray Girgin: uzun bir zaman önce müsabık sporcu olarak camiaya ilk adımını attı. Türkiye ve yurt dışı derecelerine sahip olmakla beraber ülkesini uzun yıllar milli sporcu olarak temsil etti. Bu arada İFBB Master Trainer IFBB Academy Advanced Nutrition Belgesi alıp Fitness alanında eğitim ve seminerler verdi. Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonunda Teknik Komite Üyeliği, Milli Takım Antrenörlüğü ve en son yapılan seçimde de Niyazi Kurt başkanlığında Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu Milli Takımlardan Sorumlu As Başkanı olarak görevine devam etmektedir.

Söyleşi sunum konusu ise: Diyetisyenler spor salonlarında iş bulmakda neden zorlanıyorlar? Başvuru yaparken nelere dikkat etmeleri gerekiyor? Fitness külüplerinde çalışmak isteyen Diyetisyenlerin hangi özellikleri taşımaları gerekmektedir?

Olcay BARIŞ

Uzman Diyetisyen
1988 yılında İstanbul’da doğdum. Lise eğitimimi Marmara Fen Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2006 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazanarak, 2011 yılında mezun oldum. Lisans eğitimimle beraber Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon eğitimimi tamamladım. Daha sonra Haliç Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Beslenme ve Diyetetik Anabilim Dalı’nda başladığım yüksek lisans eğitim programından 2015 yılında mezun olarak “Uzman Diyetisyen” ünvanını aldım ve hemen ardından Acıbadem Üniversitesi’nde doktora programına başladım.

Çalışma hayatıma Temmuz 2011’de Acıbadem Sağlık Grubu’nda başladım. 4 yıldır aktif olarak klinik, poliklinik ve kurum diyetisyeni olarak bu özel kuruluşta çalışıyorum. Ayaktan ve yatarak tedavi gören danışanlarımın beslenme programlarını düzenlemekteyim. Özellikle obezite, kilo alma, diyabet, gestasyonel diyabet, çocuklarda obezite, kanserde beslenme, endokrin hastalıklarında beslenme, sindirim hastalıklarında beslenme, kalp hastalıklarında beslenme, karaciğer hastalıklarında beslenme ve sporcu beslenmesi gibi konularda danışmanlık hizmeti vermekteyim. Türkiye Diyetisyenler Derneği ve European Chrohn’s and Colitis Organisation üyesiyim. Prof. Dr. Muhittin Tayfur hocam ile birlikte ” Diyetisyenlik Eğitimi ve Meslek Etiği” ve ” Diyetisyenin Çalışma Rehberi” adlı iki kitap yayınımız bulunmaktadır.

Söyleşi sunum konusu ise: Başarıya giden yolda adım adım

Gizem ŞEBER

Diyetisyen ve Yaşam Koçu

Gizem ŞEBER, 1984 yılında Eskişehir’de doğdu. Eğitimin bir sonu olmadığına inanan Gizem ŞEBER; Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Sağlıklı yaşam ve wellness kavramları ile yakından ilgili olan ŞEBER; 2009 yılında 150 saatlik uluslararası geçerli eğitim programını başarı ile tamamlamış, “Yaşam koçu ve Kurumsal Koç” unvanlarını kazanarak, mesleğine yeni bir boyut kattı. 2014 yılında; uluslararası geçerli eğitim programını tamamlayarak aynı zamanda “Yaşam Koçu Eğitimcisi” olmuştur. 2013-2015 süresince devam eden “Gestalt uygulayıcısı” eğitimini Hanna Nita Scherler tarafından alarak tamamlayan ŞEBER; mesleğinin en önemli gerekliliklerinden biri olan “psikolojik yaklaşımlar” konusunda kendi meslek alanındaki tek uzmandır. Diyet sürecinde psikoloji üzerinde araştırmalarına devam etmektedir.
Meslek hayatına özel bir diyet merkezinde başlamış olan ŞEBER; Özel Taksim Alman Hastanesi’nde 2 sene boyunca Beslenme ve Diyet Bölümü koordinatörü olarak çalışmıştır. Bu güne kadar Türkiye Futbol Federasyonu, Ülker, AXA Sigorta Genel Müdürlük, Philips Genel Müdürlük, AÇEV, AstraZeneca, Sodexo Genel Müdürlük ve Arbella gibi büyük kurum ve markalara danışmanlık yapmıştır. Bir sene boyunca özel bir diyaliz merkezinin dört farklı biriminde diyaliz diyetisyeni ve özel bir merkezde onkoloji diyetisyeni olarak çalışmıştır.
2010 senesinden bu yana kendi ofisinde bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermeye devam etmektedir. 2013 yılından bu yana kendi sistemine edindiği bilgi birikimi ve tecrübe ile yeni bir yol çizen Gizem ŞEBER; “Hafif Yaşam özgürlüktür!” sloganı ile yaşamınıza diyet dışında yeni bir soluk ve renk katmayı amaçlamaktadır. Bu güne kadar binlerce kişiye danışmanlık hizmeti vermiştir.

Söyleşi sunum konum ise: Meslekte markalaşmanın süreci ve serüveni.

Samet YAĞLI

Uzman Diyetisyen 

1988 yılında Çorumda doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini Haliç Üniversitesinde aldı. Sırasıyla Çamlıca Alman Hastanesi, Estethica Ataşehir ve Esteworld Etiler Hastanelerinde Çalıştı. 5 Yıllık kariyerin de yaklaşık 3000 kişiye beslenme danışmanlığı verdi. Honda, Koç Sistem, Finansbank ve Morhipo grubunun İstanbul danışmanlığını yaptı. 2016 yılı itibariyle kendi markası olan Nutrition İstanbul Beslenme ve Diyet Danışmanlık Merkezini açtı.

Söyleşi sunum konusu ise: Kendi yerinizi açmanın avantajları.

Yurdaay ONARAN

TSDE Terapisti, Yaşam Koçu, NLP Terapisti Eğitmeni

Yaşam Koçları yetiştirmesiyle de bilinen Yurdaay Onaran: Kişisel gelişim çalışmalarına 1999 yılında bir anonim şirketin genel müdür yardımcılığından ayrılarak eğitimine yeni bir alan açtı. Psikoloji, kişilik gelişimi ve sosyoloji analistliği alanında aldığı eğitimlerle zenginleştirmiştir. Yurdaay Onaran 2007 yılında çalışma arkadaşlarıyla birlikte kurmuş oldukları Mim Yaşam Enerjisi ve Kültür Derneğinde ruhsal ve kişisel gelişim çalışmalarına devam etmiştir. O günden bugüne vermiş olduğu eğitim, konferans ve seminerlerle birçok başarıya imza atmış, tüm bilgi ve birikimlerini kendi ruhsal ve bilgilerinin alanındaki çalışmalarıyla da harmanlayarak güçlü kişisel ve kurumsal gelişim teknikleri geliştirmiştir. Bilginin paylaştıkça çoğalıp besleneceği inancı ile de yola çıkarak bu alanda öğrenciler yetiştirmiştir.

“Yaşam Sonsuza Akan Bir Okuldur” düşüncesiyle 2012 yılında kurduğu İSİS MU Akademi Danışmanlık ve Kişisel Gelişim Merkezinde de birçok alanda hizmet vererek Profesyonel, sertifikalı öğrenciler yetiştirmeye devam etmektedir.

Söyleşi sunum konusu ise: Kariyerinizde sizi güçlenedirecek etkenler nelerdir ?

Progem

KOSGEB Danışmanlık

Progem Danışmanlık; 2008 yılında Dünya Bankasının finansmanı, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın desteği ve KOSGEB’in yürütücülüğü ile sağlanan Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Desteğini (KÖİDD) Çeşitli illerde bir yıl süre ile yürütmüştür.

Kuruluşundan bu yana Türkiye’deki 71 ilde doğrudan danışmanlık, eğitim veya araştırma çalışmalarıyla hizmet vermiştir. Paydaşlarına kazandırdığı yaklaşık 500 milyon liralık devlet desteği ile ülke ekonomisine önemli bir katma değer sağlamıştır. 2007 yılından bu yana binin üzerinde farklı kurum ile yaklaşık 2.500 kez danışmanlık, eğitim ya da araştırma alanlarında iş yapmış bulunan Progem Danışmanlık, uzun vadeli iş ortaklığı ve güvene dayalı ilişki konusunda örnek teşkil eden bir işletme olmuştur.

Söyleşi sunum konusu ise: Kendi yerini açmak isteyen Girişimci Diyetisyenler 50 Bin ₺ hibe nasıl alır, girişimcilik başvurusu nasıl yapılır?

[button-white url=”http://www.diyetisyenkariyerzirvesi.com/konusmacilar-hakkinda-1072260″ target=”_blank” position=”center”]program hakkında detaylı bilgi ve kayıt için tıklayınız[/button-white]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir