Yaşamak istiyorsanız ilaçları çöpe atın!

Rasim Küçükusta, Ahmet Rasim, Doktor Rasim, Küçükusta, Göğüs doktoru (1)

Göğüs hastalıkları uzmanı Ahmet Rasim Küçükusta, yayınladığı bir videoda ilaçların insan sağlığına zarar verdiğini ifade ederek ilaçları çöpe atın; çünkü sizin de yaşamanız lazım, dedi.

Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Instagram hesabından yayınladığı bir videoda dikkat çeken ifadeler kullandı. Küçükusta,

Hasta olduğunuz zaman, mutlaka hemen, hiç gecikmeden doktora gidin, muayene parasını ödeyin; çünkü doktorunuzun yaşaması lazım. Reçetenizi alın, eczaneye gidin, ilaçları alın, parasını ödeyin; çünkü eczacının da yaşaması lazım. Eve gelin, ilaçların hepsini çöpe atın; çünkü sizin de yaşamanız lazım, dedi.

Rasim Küçükusta kimdir?

09.01.1955’te Kayseri’ de doğdu. Diş hekimi ve şair Turhan Nesimî Bey ve Fevziye Hanım’ın oğludur.  İstanbul Erkek Lisesi’ ni (1973) ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ ni (1979) bitirdi. 1984’de göğüs hastalıkları uzmanı, 1986’da doçent, 1996’ da profesör oldu. 1981’ de Feryal Hanım ile evlendi; oğlu Umut 1982, kızı Bestegül 1991 doğumludur. Almanca ve İngilizce bilir.

2008 tarihinde emekli olarak üniversiteden ayrılmış olup özel muayenehanesinde çalışmakta ve serbest yazarlık yapmaktadır. Yazıları birçok günlük gazete ve internet sitesinde yayımlanmaktadır.

[toggle title=”Medimagazin”]https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-gogus-hastaliklari-uzmani-yasamak-istiyorsaniz-ilaclari-cope-atin-dedi-sosyal-medya-karisti-11-681-79479.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir