Çocuğunuzla yapabileceğiniz aktiviteler

çocuk spor

Fiziksel aktivite çocuğunuzun kemik gelişimine yardımcı olur. Sağlıklı bir kilo ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmelerini sağlar.

hareketli yaşam, spor, egzersiz, fiziksel aktivite

Yürüyüşe çıkın veya çocuklarınızla okula giderken, okuldan dönerken mümkün olduğunca bisiklet kullanın. Okul tatilinde, onlarla bir sığınak ya da ağaç ev inşa edin ya da gözetim altında onları ağaçlara tırmanmaya özendirin. Kapalı veya açık mekanlarda, patenle kaymaya ve kaykaya gidin. Kışın, buz pateni yapabilirsiniz. Ayrıca çocuklar scooterları da sever. Eğlenceli bir koşu veya hayırseverlik için bir yürüyüş gibi birlikte caba sarf edeceğiniz, mücadele edeceğiniz bir fiziksel aktivite seçin.

fiziksel aktivite, fa, spor, egzersiz

Köpeğinizi yürüyüşe çıkarın

Eğer kendi köpeğiniz yoksa komşunuza sorabilir veya arkadaşınızın köpeğini yürüyüşe çıkarabilirsiniz.
Çocuklarınızı sporda, kulüplerde veya diğer ilgilenebileceği aktivitelerde destekleyin. Bir hafta sonu kulübüne katılmak gruplara olan bağlılığını güçlendirecek ve düzenli egzersiz yapmasını sağlayacaktır.
Çocuğunuzla aktif olarak yapabileceğiniz bir şey için her hafta sonu vakit yaratın. Frizbi veya parkta futbol oynamak, tramboline çıkmak veya kapalı mekânlarda tırmanma yapmak gibi.
çocuk spor uçurtma aile baba

Uçurtma uçurun…

Sahil tatili yapmayı deneyin, kuma ayaklarını değdirdiklerinde, çocuklar egzersiz yapmanın pek çok yolunu bulur, çeşitli oyunlar, yüzme ve koşma gibi. Veya aktivite odaklı bir tatili tercih edebilirsiniz.
Şehir parklarını ve buralardaki etkinlikleri takip ederek aktivite dolu bir gün geçirebilirsiniz.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir