Ünlülerin zayıflamak için para bayıldığı diplomasız Şeyda Coşkun‘a soruşturma!

Sosyetenin, ünlüler camiasının isimlerini zayıflatan Şeyda Çoşkun yine hedef gösterildi. Diploması olmamasına rağmen diyetisyenlik yapan Çoşkun bu konuda bir çok kez şikayet edilip hakkında adli ve idari işlemler başlatıldı.

Sosyetenin, ünlüler camiasının isimlerini zayıflatan Şeyda Çoşkun yine hedef gösterildi. Diploması olmamasına rağmen, diyetisyenlik yapan Çoşkun bu konuda bir çok kez şikayet edilip hakkında adli ve idari işlemler başlatıldı. YAPILAN İNCELEMELER VE ARAŞTIRMALAR SONUCUNDA YETKİSİZ SAĞLIK HİZMETİ VERDİĞİ KESİNLEŞTİ. Ünlü isimlere diyet programları uygulayan ancak Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterlere uygun olarak SAĞLIK BİLİMLERİ BESLENME ve DİYETETİK LİSANS diploması bulunmayan Çoşkun, diplomalı diyetisyenler tarafından sıklıkla eleştiriliyor. Çoşkun’un Başbakanlık İletişim Merkezine şikayet edildiği, yapılan araştırmalar sonucunda izinsiz ve yetkisiz sağlık hizmeti verdiği kesinleşti.

Çoşkun daha öncelerinde de bir çok kez gündeme gelmişti. Sağlık bakanlığının hedefinde olunca kendini verdiği ropörtajlarda savunmuştu.

Aylık kazancı 200.000₺

Astronomik kazancı ile sık sık haber olan ve kendisini yaşam koçu olarak lanse ettiren Çoskun, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü diplomasından başka sağlık hizmeti vermeye yönelik bir yetkisi olduğunu ortaya koyamamıştı.

Kişi başı 3 bin lira talep eden Çoşkun’un aylık kazancı 200 bin lirayı buluyor. Kendisini yaşam koçu olarak tanımlayan Şeyda Çoşkun, Gülben Ergen, Derya Baykal, Hacı Sabancı, Gülşen, Derya Şensoy, Hadise ve Büşra Pekin gibi bir çok ünlü ismi zayıflattı.

[toggle title=”TR Gazete”]https://www.trgazete.com/magazin/unlulerin-zayiflamak-icin-para-bayildigi-diplomasiz-seyda-coskun-a-h17156.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir