Süt bedava dağıtılacak!

sütçü imam, sütlaç, sütyen, süt filmi, süt çeşitleri, süt alerjisi, süt gaz yapar mı, sütün faydaları, sütün yararları, süt kalorisi

Halk Ekmek Büfeleri’nden 5 ekmek alan vatandaşlara 1 litre sütün bedava verilmesi için proje hazırlanıyor.

Türkiye Hayvancılık Kooperatifi (HAYKOOP) Merkez Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Aydın eski Milletvekili Ahmet Ertürk, 30 Büyükşehir Belediyesi‘nin Halk Ekmek Büfeleri’nden 5 ekmek alan vatandaşlara 1 litre sütün bedava verilmesi için proje hazırladıklarını belirtti.

Projeyi tamamladıktan sonra Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı‘na sunacaklarını belirten Ertürk,

30 Büyükşehir Belediye Başkanları, halk ekmek sattıkları yerlerden 5 ekmek alana bir litre süt, 10 ekmek alana 2 litre süt bedava versinler. Böylelikle süte ulaşamayan insanlar, sütle buluşsun. O sütle insanlar ister yoğurt yapsınlar ister peynir yapsınlar isterse süt olarak çocuklarına versinler. Bu projenin üç faydası var. Piyasadan belli miktarda sütü çekmiş olacağız, o sütü sanayicinin elinden alıp ihtiyaç sahibi insanlarla buluşturmuş olacağız. İkincisi süt içme alışkanlığı olan bir nesil yetiştireceğiz. Üçüncüsü de süt gibi ana besin maddesiyle buluşan çocuklarımızın, kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayacağız. Bu projeye daha farklı şeyler ekleyerek güzelleştirmek istiyoruz, dedi.

Projeyi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in olumlu karşıladığını belirten Ertürk, hazırladıkları projeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da sunacaklarını söyledi. Ayrıca Ertürk, projenin satışı konusunda yapılacak olan planlama ve uygulamayı Büyükşehir Belediyeleri’nin isteği doğrultusunda yapacaklarını kaydetti.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir