Konya “beslenme eğitimi” yüksek lisans ilanı (10 kadro)

konya yüksek lisans, konya yüksek lisans beslenme, konya yüksek lisans besleme diyet, konya yüksek lisans beslenme diyetetik, konya yüksek lisans diyetisyen, konya yüksek lisans diyetisyenlik, konya yüksek lisans sosyal bilimler, konya yüksek lisans beslenme eğitimi

Üniversiterniz Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına aşağıda belirtilen Anabilim Dallarında 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında öğrenci alınacaktır.

BAŞVURU KOŞULLARI

1-ilgili ALES puanı türünden en az 55 puan alınmış olması gerekir. (2014 ilkbahar ve sonrası ALES)

2-Doktora programına başvuracak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı adayların İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça, İtalyanca, ispanyolca, Rusça, Çince, Japonca ve Farsça dillerinin herhangi birinden KPDS, ÜDS, YDS’den en az 55 puan veya ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olması gerekir.

3-Yanlış bilgi, eksik belge ve posta yolu ile yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edihneyecektir.

BAŞVURU ŞEKLİ

1-Müracaatlar; internet üzerinden 26 Aralık 2016 tarihinden 09 Ocak 2017 tarihi saat 17: 00 ye kadar https://enstitu.selcuk.edu.tr/bform/ adresinden yapılacaktır.
2-Kişisel bilgilerinizi https://enstitu.selcuk.edu.tr/bfon-n/ adresindeki online başvunı formuna girerek kaydediniz. Kayıt işleminden sonra kontrol butonu yardımıyla başvurunuzun sonucunu kontrol ediniz. 3-Bilgilerinizi kaydettikten sonra bu sayfanın veya Başvuru Kontrol sayfasının çıktısını hangi Bilim Dalına başvurduğunuzu belgelemek için yazdırınız.
4-istenen belgeleri 02 Ocak 2017 tarihinden 10 Ocak 2017 tarihi saat 17:00 ye kadar mesai gün ve saatlerinde, Enstitümüze şahsen veya noterden vekalet verdiğiniz kişi aracılığı ile teslim ediniz.
5- İnternet başvurularındaki yapılmak istenen düzeltmeler müracaat tarihleri içerisinde Enstitümüze verilecek dilekçe ve ekindeki nüfus cüzdan fotokopisi ile talep edilmelidir.
6-Adaylar ancak bir Bilim Dalına başvuruda bulunabilirler.

diyetisyen iş ilanları, beslenme ve diyetetik alımları, diyetisyen iş ilanı 2017

ÖNEMLI TARİHLER

  • İnternetten Başvuru Tarihi: 26 Aralık 2016 tarihinden 09 Ocak 2017 tarihi saat 17: 00 ye kadar https://enstitu.selcuk.edu.tr/bform/ adresinden yapılacaktır
  • İstenen belgelerin şahsen teslim tarihi: 02 Ocak 2017 tarihinden 10 Ocak 2017 tarihlerinde, mesai gün ve saatlerinde, saat 17:00 ye kadar
  • Yazılı Bilim Sınavının Tarih ve Yeri: 17 Ocak 2017 tarihinde, saat: 10.00’da ilgili Fakültelerin Ana Bilim Dalı Başkanlıklarında yapılacaktır.
  • Sonuçların İlanı : 18 Ocak 2017 tarihinden itibaren Enstitürnüz web sayfasından duyurulacaktır.
  • Kesin Kayıt Tarihi : 23-24-25 Ocak 2017 tarihlerinde, mesai gün ve saatlerinde, saat 17:00 ye kadar.
  • Yedek Aday ilan Tarihi : 26 Ocak 2017
  • Yedek Kayıt Tarihi: 26-27 Ocak 2017

NOT: Aynı anda iki Lisansüstü Programda Eğitim-Öğretim yapılamaz(Tezsiz Yüksek Lisans hariç). ÖN KAYITTA TESLIM EDILECEK

BELGELER

1- Başvuru dilekçesi; Yüksek Lisans ve Doktora Programı için ön kayıt başvuru dilekçesi http://www.selcuk.edu.tr/sosyal bilimleribirim/web/sayfa/ayrinti/34110/tr adresinden temin edilebilir.
2- Yüksek Lisans Programına müracaatta lisans diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi; Doktora Programına müracaatta ise Lisans ve Yüksek Lisans diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi (Lisans/Yüksek Lisans Eğitimini yurtdışında tamamlayan adayların Yüksek Öğretim Kurulundan alacağı Diploma Denklik Belgesi ve transkriptinin noter onaylı Türkçe Tercümesi gereklidir.)
3- Yüksek Lisans Programına müracaatta Lisans transkriptinin; Doktora Programına müracaatta ise Lisans ve Yüksek Lisans transkriptinin asit ve fotokopisi.
4- ALES sonuç belgesinin ÖSYM çıktısı (Evrak tesliminde adayın ÖSYM şifresi ile kontrol ve teyit edilecektir.)

DETAYLAR

ANABİLİM DALI BİLİM DALI ALES PUAN TÜRÜ YÜKSEK LİSANS KADRO SAYISI DOKTORA KADRO SAYISI BAŞVURABİLECEK BÖLÜMLER
Çocuk Gelişimi ve Ev Yönetimi

Beslenme Eğitimi

EA 10 0

*Beslenme ve diyetetik

*Gıda mühendisliği

*Besin ve beslenme teknolojisi

*Aile ekonomisi ve beslenme eğitimi

*Aile ekonomisi ve beslenme öğretmenliği

*Beslenme bilimleri

Konya “beslenme eğitimi” yüksek lisans ilanı detaylı bilgi

Konya “beslenme eğitimi” yüksek lisans ilanı detaylı bilgi için aşağıdaki düğme yardımıyla Selçuk Üniversitesi Duyuru sayfasına göz atabilirsiniz:

[button-red url=”http://www.selcuk.edu.tr/duyuru.aspx?h=38965″ target=”_blank” position=”center”]Konya “beslenme eğitimi” yüksek lisans ilanı detaylı bilgi için tıklayınız[/button-red]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir