“Keçi eti” kıymete bindi!

et, keçi eti, keçi eti ucuz mu

Et fiyatlarının artışa geçmesi ve kırmızı etteki yağ miktarının fazla olmasıyla rahatsızlıkların önüne geçmek isteyenler keçi etine yöneldi.

et, keçi eti, keçi eti ucuz mu

Halk arasında keçi etinin sert olması ve bağırsakları bozması gibi öne sürülen sebeplerle ülkemizde keçi eti tüketimi az miktarda olmaktadır. Gelişmiş ülkeleride lüks tüketimde yer alan keçi etindeki mineral ve vitamin deposu diğer kırmızı etlere göre daha sağlıklı olduğu belirtiliyor.

Kırsal arazide ağaç yapraklarıyla beslenen hayvan olan keçi etinin sağlıklı beslenmek isteyenlerin tercihlerinde öncelik verdiğini belirtti.

et, keçi eti, keçi eti ucuz mu

Keçi eti gelişmemiş ülkelerde mecburen tüketiliyor. Başka ülkelere gittiğinizde altarnetif olarak tüketilen değil bilinçli bir şekilde keçi etine yönelen bir tüketiciyle karşılaşmanız mümkün. Zayıflamak isteyenlerin sağlıklı bir şekilde zayıflamalarında diyetisyen gözetiminde diyetlerinde keçi etinin bulundurulabilirler.

et, keçi eti, keçi eti ucuz mu

Diğer yandan kırmızı et fiyatların artması ile birlite Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı fiyatlara üst sınır getirse de et fiyatlarında düşüş sağlanamadı.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir