Döner sermaye yılbaşından sonra artıyor

memur maaşları, ocak memur maaşları, şubat memur maaşları, mart memur maaşları, nisan memur maaşları, mayıs memur maaşları, haziran memur maaşları, temmuz memur maaşları, ağustos memur maaşları, eylül memur maaşları, ekim memur maaşları, kasım memur maaşları, aralık memur maaşları 2016

Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Eyüp Gümüş sağlık çalışanlarının döner sermayesinde 2017 yılının ocak ayından itibaren artış olacağını belirtti.

Sağlık personellerinin ek ödemeleri uzun yıllardır gündemden düşmeyen bir konu

Bu konuda yapılan ve yapılacak olan düzenlemeler ile ilgili Prof. Dr. Eyüp Gümüş, Medimagazin’e yaptığı açıklamada

Hekimler, hemşireler ve diğer yardımcı sağlık personelimizin ek ödemelerine baktığımızda yıllar içinde rakamın hep aynı olduğunu gördük. Personelin o zaman aldığı ücreti enflasyon oranında ya da mali bir analiz ile bugüne taşıdık. Uzmanlar 2007 yılındaki maaşları ile aynı maaşları alıyordu. Şuanda alması gerekenden yaklaşık 2 bin-2 bin 500 TL daha az. Bununla ilgili bir çalışma yaptık, dedi.

Uzmanlara 2.000 ₺, pratisyen hekimlere 1.500 ₺ civarında ek ödeme artışı yapacağız

Konu ile ilgili Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın öncülüğünde, Maliye ve Çalışma Bakanlıkları ile çalışma yaptıklarını dile getiren Gümüş,

Biz buna ek ödemede erime diyoruz. Maaş artarken ek ödemeler o değerde artmıyordu. Şimdi bunu gündeme getirdik. Ek ödeme kayıplarını ifade ettik. Maliye Bakanlığı’nın düzenlemesi ile uzmanlara 2 bin, pratisyenlere bin 500 ₺ civarında, diğer yardımcı sağlık personelimize yine belli bir oranda artış sağlayacak bir çalışmayı yapıyoruz, açıklamalarında bulundu.

Diyetisyenler “diğer yardımcı sağlık personeli” içinde yer aldı

Yeni global bütçenin ortaya koyularak 2017 bütçesinde düzenlemeler yapacaklarını ve hekimlerin performans ücretlerine ilavelerin yapılacağını ifade eden Gümüş,

Sayın Bakanımız bunun sözünü aldı. Yapılan çalışmaya Sayın Süleyman Soylu da imza attı. 2017 global bütçesine bunları düzgün bir şekilde hesaplayıp yedireceğiz. Çünkü personelimizin buradaki kaybı, özel sektöre yönelmesine ya da yaptığı işlerdeki rolünün azalmasına sebep oluyor. Hekim 10 ameliyat yapsa dahi aynı performansa ulaşıyor ve bu durumda ilave bir artış olmayacaksa kendi performansını da artırmıyor. Böyle bir tükenmişliğe doğru gidiyor, ifadelerini kullandı.

Media Haber Sitesi‘nden alınarak düzenlenmiştir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir