Diyetisyen adaylarına ÇOK ÖNEMLİ çağrı!

atanamayan sağlıkçı

Arkadaşlar merhaba. Ben Beslenme ve Diyetetik öğrencisi Gökhan Şen.

Öncelikle bu konu biz Diyetisyenler açısından önemlidir, lütfen dikkatlice okuyunuz.

Biliyorsunuz ki her geçen sene mezun sayımız artarken atama sayılarımız aynı oranda artmayı bırakın, düşüyor. En son olarak da 2017 bitmeden olacağını beklediğimiz ek atamanın olmayacağı haberini bizzat bakanın ağzından aldık. Bakanımız her ne kadar 2018’de, 2017’den daha fazla alım olacağını söylese de buna inanmamız ve bizim şu an 89-90’larda kalan atama puanlarına razı olmamız mümkün değil.

Ataması Yapılmayan Sağlıkçılar Platformu

Platform Başkanı Aras Ali Bey önderliğinde bakanlık önünde bu durumu (ek alım olmamasını) protesto etmek amaçlı bir etkinlik düzenliyorlar. Bu etkinliğe katılanları belirlemek ve organize olmak amacıyla WhatsApp grupları oluşturuyorlar. Yazının sonunda görevliler ve telefon numaraları mevcut.

Bizim olası ek alımda ve diğer alımlarda sayımızın sadece 100’de kalmaması adına bu etkinlikte güçlü bir şekilde bulunmamız şart. Yoksa bu durum önümüzdeki yıllarda mezun olan arkadaşlarımız için daha da kötü bir hal alabilir. O yüzden elimizi taşın altına koymamız gerekiyor arkadaşlar.

Başta Ankara’daki okullarda okuyan arkadaşlarımız olmak üzere imkanı olan herkesin katılımı ve arkadaşlarını da beraberinde götürmesi hepimiz için zorunlu. Orada güçlü ve yeterli bir sayıyla bulunursak olası tüm alımlarda sayımızın az olması sorununu beraberce atlatabiliriz.

Görevliler listesi için lütfen buraya tıklayınız.

Listede telefon numaraları olduğu için parola ile korunmuştur. Şifre: diyetisyene atama

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir