Botoks nedir ve nasıl yapılır?

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Gelişen teknolojiyle beraber gelişmeler yaşanan botoksla tedaviler ve yaşlanma kırışıklık karşıtı tedaviler sayesinde en özel tedavi olan botoks sayesinde yaşla beraber gelen kırışıklıkları, yaşla beraber gelen istenmeyen çizgileri yok etmeye yakın hatta bazılarını tamamen yok eden bir uygulama halini almıştır.

En güvenli kırışık azaltıcı yöntem olarak bilinmektedir. Botoks iğnelerle doku yani kas içinde enjekte edilen bir ilaçtır ve aslında o kası felç geçirterek gergin durmasına sebep olarak oradaki kırışıklıkları sona erdirir.

Zamanın izlerini silmek için olmazsa olmaz bir yöntem olarak adı anılmaktadır. Sadece kırışıklı gidermek amaçlı değil bazı hastalıkların tedavilerinde de son günlerde kullanılarak en üst sıralarda botoksun adını duymaktayız. Çaresi bulunamayan migren hastalığı gibi bir hastalıkta birçok olguları ve sorunları geride bırakarak çare bulmaya devam ediyor.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks uygulaması nerelere yapılır?

Oluşmuş kırışıklık ve oluşan çizgilerin yerleri: mimikler, kasların hareketinden meydana gelmiş kırışıklıklar, iki kaşın arası, göz çevresinde oluşan ve kaz ayakları denen bölgelerde kırışıklık giderici olarak kullanılırken birde aşırı derecede terlemeyi tedavi etmek amaçlıda koltuk altı bölgesine, avuç içi bölgesine botoks uygulanabilmektedir. Uygulanan tedavi sayesinde terlemenin de azaldığı boyutlara ulaşmaktadır. Terleme konusunda özellikle botoks Mersin bölgesinde çok fazla uygulanmaktadır. Sıcak iklim insanları daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Migren ağrısını azaltmak ve yüz felcinin etkilerini azaltmak için kullanılmaktadır.

Çağın büyük hastalığı olan migreninde tedavisinde de kullanılan birkaç teknikten biri olması sayesinde önemli bir yere sahiptir ve migren durumunu ortadan kaldırmada oldukça başarılı bir yöntemdir. Botoks etkisini yaklaşık 4- 5 gün içerisinde gözle görülecek şekilde ortaya çıkarır ve etkisi yaklaşık olarak 4 – 5 ay kadar sürebilmektedir. Tekrar yaptırılmak istenirse aynı şekilde istenilen bölgeye uygulanır. Botoks Mersin fiyat olarak uygun fiyatların olduğu bölgelerdendir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks uygulaması nasıl yapılır?

Botoks uygulanacak bölgeye yaklaşık 30 dakika öncesinden uyuşturucu bir krem sürülerek kısa süreliğine uyuşturulur çünkü uygulama iğne ile yapılacağından dolayı uyuşturulması gerekir. Uygulanacak bölge iyice temizlenir ve iğneyle enjeksiyon işlemine başlanır, işlem yaklaşık olarak 15 dakika sürer ve deri altına kullanılan iğneyle küçük dozlar halinde uygulanır. Uygulanan bölgede herhangi bir kızarıklık, dolgunluk veya şişlik görülmemektedir. Kadınlarda ve erkeklerde genelde kaz ayakları denen bölgeye botoks uygulandığı ve gözle görülecek düzeyde kırışıklığın giderildiği görülmüştür.

Botoks Mersin yaptığı çalışmalarda herhangi bir yan etkisi olmadığını belirtmiştir. İğne giriş yerinde kişinin cildiyle alakalı olarak küçük morluk oluşabilir ama bu 10 hastadan sadece 2 sinde görülmektedir. Kullanılan iğneler oldukça ince uçlu iğnelerdir ve mutlaka deneyim sahibi doktorlarla çalışılması gerekmektedir. 18 yaşından sonra herkese uygulanabilir. Bayan ve erkeklere uygulanabilir.

Ayrıca botoks uygulaması yapan botoks Mersin kişide istemsizce oluşan tiklerden kurtulabileceğini söylemektedir. Kas kasılmalarını botoks yöntemiyle durdurarak tikleri hemen yok olmasını sağlamaktadır. Botoks artık her il de yapılabilmektedir bunların başında tabi ki botoksun merkezi olarak görülenlerin başında botoks Mersin ilk akla gelen yerlerdendir.

Gelişen teknoloji sayesinde birçok insan istemediği çizgilerden kurtularak yaşını hiçbir zaman göstermeden kendine olan özgüveni sayesinde hayatını daha mutlu yaşıyor. Özellikle tedavi amaçlı kullanılan botoks yöntemi de aynı şekilde kişinin kendine olan özgüvenini yerine getirmede birebir tedavi yöntemi olmuştur. Asla yapay bir görüntü sağlamayan doğal gösteren bir teknik olması sebebiyle de çok fazla tercih edilmektedir. Son zamanlarda kadın hastaların yanı sıra erkek hastalarında yoğun ilgi gösterdiği bilinmektedir. Botoks yaptırılan merkezler mutlaka dikkatli ve özenli şekilde seçilmelidir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir