“Botoks” hakkında bilinmesi gereken her şey!

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti (2)

Botoks, yüzünüzde bulunan kırışıkların azaltılmasında kullanılan ve yüzün hacim kazanmasının yanında yüze dolulukta sağlayan bir yöntemdir.

Botoks içeriğinin belirleyici maddesi, bir bakterinin meydana getirdiği zehirdir. Bu zehir, doğrudan bir biçimde değil; tıp camiası tarafından saf bir yapıya getirilerek zararsız bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Bu yöntemin temel mekanizması, kasları kısmi olarak güçsüz hale getirmektir.

Botoks geçmişine bakıldığında, ilk olarak bir göz rahatsızlığı olan şaşılıkta kullanıldığı ortaya çıkar. Kozmetik dünyasına adım atması çok sonraları gerçekleşmiştir; ancak şu an çok yaygın bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte birçok kişi tarafından tercih edilen güvenilir bir uygulama halini almıştır.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks nedir ve nasıl yapılır?

Botoks tedavisi sadece kırışıklık durumunun azaltılmasıyla sınırlı olan bir uygulama değildir. Bununla birlikte şiddetli baş ağrılarına neden olan migren rahatsızlığında, istemsiz tik ve kasılma durumlarında, terleme durumunun fazlalaştığı kişilerde, ağızda meydana gelen fazla tükürük salgısının iyileştirilmesi aşaması gibi birçok konumda botoks yer alır. Bu işlemde kullanılan etken maddenin yapısı zehir ismini barındırdığı için birçok kişiyi kaygılandırır. Ölümcül durumun gerçekleşmesi için aynı gün içerisinde 28 adet botoks şişesinin kişiye enjekte edilmesiyle ancak bu mümkündür.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoksun kişiye sunduğu hizmetler nelerdir?

Yanlış bilinen bir mit olan gençleştirme işlemi, botoks tedavisinde söz konusu değildir. Bu işlem, sürekli tekrarlayan bir mekanizma içerisinde bulunan mimik kaslarının, bu hareketler sonrasında meydana gelmiş olan kırışıklıklarınızı azaltmada etkilidir. Bu kırışıklıklarınızda azalma olması demek dolaylı yollardan zinde ve genç bir görünüm demektir. Botoks konusunda bilinen bir başka yanlış bilgi ise bu işlemin yüz germe işlevi gösterdiği, dudaklara dolgunluk kazandırdığı veya yüzde bir gerginlik sağladığı düşüncesidir; botoks, bunlar için kullanılmaz.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks hakkında bilinmesi gereken detaylar nelerdir?

Hastane koşullarında uygulanmasının zorunlu olmaması nedeniyle avantaj sağlar. Özel bir hijyenik mekan ya da özel bir alet gerektirmeksizin uygulanabilmektedir. Ayrıca işlemin gerçekleşmesi kısa sürer ve kolay güvenilir bir işlemdir. Bahsedilen bu kısa süre 5 dakikanızı ya da en fazla 10 dakikanızı almaktadır. Botoks işlemi sırasında minimal bir iğnenin kullanılması da ağrı eşiğinizi harekete geçirmez. Üstelik anestezi uygulanması da gerekli değildir. Sizinde isteğiniz doğrultusunda, cilt üzerine uygulanabilecek hisleri düşürücü özellikteki krem ve buz seçenekleri de mevcuttur. Bunlar ağrının zaten az hissedildiği işlemin daha da ağrısız gerçekleştirilmesinde kolaylaştırıcı etki gösterecektir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks işleminin kişiye sunduğu avantajlar nelerdir?

İşlemeniz gerçekleştikten sonra 3 veya 4 gün içerisinde etkisini göstermeye başlar. En geç etkinliğin hissedilmesi ise 4 ile 8 hafta arasındadır. Botoks tedavisinin bu etkinlik süresi 4 ile 6 ayı bulmaktadır. Hareketliliği az olan kas gruplarında ve bunun üzerine tekrar edilen botoks enjeksiyonları sonucunda bahsedilen bu etki 9 ayı görebilmektedir. Ancak bir noktada bilgilenmeniz de fayda vardır. Bu tedavinin etkinlik zamanı, bireyden bireye değişme gösterir. Her bir insan farklı sıklıkta yüz kaslarını kullanır; kimisi çok güler yanak çizgileri derinleşir; kimisi çok sinirli bir yapıdadır ve kaş bölgesi çizgileri bu doğrultu da şekillenir. Bu kasların aynı zamanda incelikleri ve boyutları da farklıdır. O nedenle botoks sonuçlarının da değişeceği bir geçektir ve yaptırmak isteyenlerin bu durumu göz ardı etmemesi gerekir.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti

Botoks için nelere dikkat edilmelidir?

Botoks işlemi gerçekleştirildikten sonra dikkat etmeniz gereken bazı durumlar mevcuttur. İşlemin ilk saatlerinde botoksun cilde fazla yaygınlaşmasını önlemek için bu gereklidir. Bu nedenle bu ilk sürede; uyumayın, uzanırken yan taraflara yatmayın, sizi zorlayacak derecede güç hareketler yapmayın, sıcak ortamlardan uzak durun. Bu bölgelerde rahatlatıcı etkisi için masaj yapmanız gerekli değildir. Uygulama tamamlandıktan sonra aynı şekilde yüz kaslarını yeniden kullanma şansınız mevcuttur. Eğer imkanınız dahilinde ise bu bölgelere soğuk jel uygulaması ile baskı gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede oluşabilecek olası morlukların önüne geçmiş olabilirsiniz.

botoks, botoks, cilt dolgusu, en iyi botoks uzmanı, botoks diyeti (2)

Botoks için neden bizi tercih etmelisiniz?

Botoks, güvenilir ve kısa bir uygulamaya sahiptir ancak bazı istisna durumlarında yapılmaması uygun görülür. Bu durumda olan kişiler arasında gebeler, bebeğine süt verenler ve sinirsel yani nörolojik bir hastalığı bulunanlara uygulanmasından; onların ve bebeklerinin ya da sinir sisteminin önemi açısından çekinilir. Bu nedenle, botoks tedavisi uygulanacak müşterilere özel bir önem ve dikkatle yaklaşılır; sağlıklı koşullar altında kişiye uygun hizmet sunulur.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir