Bbl nedir ve tedavisi nasıl olur?

BBL ameliyatsız estetik

Ameliyatsız estetik operasyonları arasında yer alması ile beraber ameliyatsız estetik operasyonlarından farklı olarak işlem kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır.

Bununla beraber işlemin gerçekleştirildiği dokuda cildin gençlik halinde çalıştığı performansa dönmesi hedeflenir. Bir lazer teknolojisi ürünü olan bbl teknolojisi 20 yılı aşkın süredir tıp dünyası tarafından kullanılmakta olup Dr. Mustafa Karataş tarafından da kullanılmaktadır. Bbl tedavisi ilk aşamada ileri yaştan kaynaklanan veya çalışma koşullarına bağlı olarak bacaklarda damar belirginleşmesi halinden dolayı kullanılmış olup başarılı sonuçların elde edildiği gözlenmiştir. Bbl uygulamasının diğerlerinden farklı olarak bütüncül bir yaklaşım ile tedavi işlemini gerçekleştirmektedir. Örneğin yüzde bulunan kahverengi bir lekeden dolayı bbl tedavisi uygulanan kişinin uygulama sonrasında bölgede bütünü ile gençleşme ve yenilenme halinin gözlenmesi mümkündür. Bbl işlemi ile kişilerde yaşlanmanın getirdiği olumsuz etkileşimlerinde ortadan kaldırılması mümkündür.

hekim sağlık doktor

Bbl işlemi nasıl yapılır?

Uygulama için kullanılan cihaz bölgenin üst tabakasında bir ısınma reaksiyonu gerçekleştirmektedir. Işık enerjisi ile gerçekleşen ısınma reaksiyonu katman katman emilerek alt tabakalar tarafından emilir. Emilen ısı bulundukları katmandaki hücreleri tetikleyerek kollegen üretiminin tetiklenmesini sağlamaktadır. Bbl tedavisi ile ilk uygulama itibari ile ciltte sıkı bir görünüm oluşmaktadır. Bbl teknolojisi uzman doktor tarafında uygun görülen seansta kullanılması halinde ciltte doğal, sağlıklı ve lekesiz bir görüntünün oluşabilmektedir. Ciltte bbl teknolojisi birer ay ara ile 3 veya 6 seansın yeterli olabildiği ifade edilir. Bu uygulamanın yapılması ve istenen sonucun elde edilmesi halinde yılda bir veya iki kez destekleyici seanslara ihtiyaç duyulmaktadır. Bbl teknolojisi ciltte gözlenen kalın ve ince kırışıklıklar, renk düzensizliği veya uyumsuzluğu halinde, leke oluşumunda, kılcal damar belirginliği, geniş gözenek oluşumu, rosea, aktif akne ve sivilce sebebiyle bbl teknolojisi tercih edilmektedir.

BBL ameliyat olmadan estetik

Bbl uygulamasının yapılması için istenen şartlar nelerdir?

Bazı özel problemler dışında her cilt çeşidi için tercih edilebilecek bir uygulamadır. Cilt tipi, yaş ve cilt tonu gibi durumlara bakılmadan uygulama yapılabilmektedir. Bbl tedavisi uygulanan kişinin iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan kullanılması uygulamanın tercih edilebilirliğini arttırmaktadır. İşlem sırasında ise ağrı ve kızarıklık hali bulunmaz.

BBL ameliyat olmadan estetik

Bbl uygulaması sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Uygulamanın ardından yüzde kalıcı kızarıklık veya uzun süreli bir ağrı oluşmamaktadır. Ancak uygulamanın ardından uygulamanın yapıldığı bölgede güneş yanığının ciltte hissettirdiği sızı türevi bir oluşum olabilmektedir. Bu halde ciltte gözlenen hassasiyet durumu 2 veya 4 saat sürebilmektedir. Cildin rahatlama ve hassasiyetin azalması açısından cilde soğuk kompresin her saat başında 10 dakika uygulanması tavsiye edilmektedir.

Bbl tedavisi uygulanan kişilerin peeling maskesi benzeri tahriş etme durumuna yol açabilecek ürünleri kullanmaması gerekmektedir. Dışarıdan müdahale olumsuz sonuçlar doğurabilmektedir. Bbl teknolojisi çeşitli nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. Kahverengi leke giderilmesi için kullanılan bbl teknolojisi uygulamanın yapıldığı günün itibari ile koyulaşmaya başlamaktadır. Bu koyulaşma hali üçüncü güne kadar sürmektedir. Üçüncü güne kadar leke gittikçe koyulaşmaya olup üçüncü günde ise en koyu duruma gelmektedir. Bu durumun normal bir hal olduğu belirtilmekle beraber 10 veya 14 gün içerisinde şikayet edilen lekenin ortadan kalkmakta olduğu ifade edilmektedir.

Uygulama sonucunda kişilerin cilt yapılarında hassasiyet gözlenmekte olup bu hassasiyeti kontrol altına alabilmek için 4 hafta boyunca doğrudan güneşe maruz kalınmaması gerekmekte olduğu ifade edilir. Hassas bölgenin kontrol alması açısından koruyucu krem kullanılmaktadır. Bu kremin yüksek nemlendirici özelliği barındırması ve güneşe karşı koruma sağladığı belirtilmekte olup doktor tarafından tavsiye ile alınmaktadır. Kremin 1 hafta süre dahilinde günde 2 kez kullanılması gerekmektedir. Bu işlemin uygulanması ile ciltte hassasiyet halinin artması engellenmektedir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir