Lazerle vajina daraltma!

vajina daraltma, vajen sıkılaştırma

Kadın cinsel organı olan vajina çeşitli nedenlerle zaman içerisinde genişleyebilmektedir.

Bu nedenlerin en başında doğum gelmekle birlikte; cinsel ilişki, hormonlar, kilo ve yaş gibi etmenler vajina genişlemesine neden olmaktadır. Doğumda bebeğin iri olması, doğum süresinin uzayarak zor geçmesi gibi durumlar vajinayı genişletir. Sezaryen ameliyatı ile doğumu tercih eden kadınlarda bu problem daha az görülmektedir.

Vajina genişlemesi kadının hem cinsel yaşamını hem de gebe kalma durumunu olumsuz etkilemektedir. Vajina genişlemesi problemi kadın ve erkeğin cinsel ilişkide gerekli hazzı alamamasına neden olmaktadır. Bu da çiftler arasında problem oluşturmaktadır. Bu problem tedavi edildiğinde kadının özgüveni ve cinsel yaşam kalitesi artmaktadır. Kadının cinsel organının elastik özelliklerini kaybetmesi idrar kaçırma problemlerine de sebebiyet vermektedir.

vajina daraltma, vajen sıkılaştırma

Vajina daraltma operasyonları nasıl yapılmaktadır?

Vajina daraltma işlemi cerrahi ameliyat veya lazerle yapılabilmektedir. Son yıllarda oldukça popüler bir operasyon olan lazerle vajina daraltma işlemi kolay bir işlemdir. Burada önemli olan lazerle vajina daraltma işlemi yapılan lazer aletinin standartlara uygun olması gerekliliğidir. Kalitesi düşük ve ya bu iş için düzenlenmemiş olan lazer aletleriyle lazerle vajina daraltma işlemi gerçekleştirilmez. Bu işlem gerekli cihazlarla yarım saat gibi kısa bir sürede gerçekleşmektedir.

Kısa sürede yapılan lazerle vajina daraltma işleminde hastaya herhangi bir anestezik ilaç uygulanmaz. Ağrı ve acı olmadan; herhangi bir cerrahi operasyona gerek kalmadan Op. Dr. Uzay Yıldırım‘ın bilgi ve tecrübeleriyle kısa sürede etkin tedavi alabilmek mümkündür. Hastalar lazerle vajina daraltma işlemi yaptırdıktan sonra günlük yaşamlarına hemen geri dönebilmektedir. Bu sistemin tedavi amacıyla kullanılması daha az yan etkilerle ameliyatsız çözümler sağlamıştır. Lazer sayesinde vajinal kanal içerisindeki kollajen yenilenerek yeni kollajen oluşumunu arttırmaktadır. Bu yöntemle vajinal kanal %20 oranında daralabilmektedir.

vajina daraltma, vajen sıkılaştırma

Lazer yönteminin ameliyata göre avantajları

Kısa zaman diliminde etkili sonuçların sağlanması ve kişilerin ağrı acı duymaması lazer yöntemini daha tercih edilebilir bir yöntem yapmaktadır. Ameliyat insanları endişelendiren bir konudur; fakat lazer yöntemi endişeye mahal vermeyecek kadar hızlı ve zahmetsiz bir yöntemdir. Ameliyatta bir süre klinik, hastane gibi ortamlarda kalınması gerekebilir; lazerde kişi lazerle vajina daraltma yaptırdıktan sonra hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Ameliyatlarda dikişin bakımı ve pansumanına özen gösterilmelidir. Hafif ağrı ve acılar ameliyattan sonra da devam edebilmektedir. Ameliyattan sonra bir süre (yaklaşık 2 ay) cinsel ilişkiye girilmemelidir. Lazer ameliyatın olumsuzluklarına sebep olmaz ve yarım saate yakın bir sürede vajina kanalını gençleştirerek, cinsel hazzı ve ogazmı gerçekleştirmeye çalışmaktadır.

vajina daraltma, vajen sıkılaştırma

Lazer yöntemiyle ilgili merak edilenler

İnsanların en çok merak ettiği lazer yönteminin hangi bireyler için uygun olduğudur. Cinsel yaşamında vajina genişlemesi problemi nedeniyle haz alamayan ve rahim ve ya mesane gibi bölgelerde rahatsızlıkları olmayan her kadına bu işlem yapılabilmektedir. Vajinal enfeksiyon problemleri yaşayan hastalarda menopoz döneminin getirdiği vajinal kuruluk şikayetlerinde vajinal lazerler tercih edilmektedir. Vajinanın lazer yöntemiyle gençleşmesi ıslanma ve ağrı problemlerini ortadan kaldırır. Vajina gençleştirme alanında en çok fraksiyone karbondioksit ve erbium yag lazerleri kullanılmaktadır.

Lazer yönteminden sonra hafif akıntılar ve ya batma şikayetleri normaldir. İşlemden 5 gün sonra ise cinsel ilişki serbestleşmektedir. Etkisini göstermesi 1 ayı bulmaktadır. Kişiler 1 ay sonra işlemi tekrar edebilir. İşlem 2 yılda bir de tekrar edilebilmektedir. Lazer yöntemiyle vajina sıkılaştırma işleminin pek bir yan etkisi yoktur. Bu yöntem doğru kişiler tarafından uygulandığında kısa sürede çözüm üretmektedir. Sadece estetik bilgisi olan kişilere değil, tıp bilgisi olan uzmanlara yaptırmak doğru tercih olacaktır.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir