Bakan Akdağ: “12.500 sağlık personeli alacağız”

Sağlık bakanı recep akdağ atama kpss diyetisyen puan

Sağlık Bakanı Akdağ: Bu sene Maliyeden 16.500 sağlık personeli alımı için onay aldık bunun 4.000’ini atadıklarını belirten Akdağ kalan 12.500’ü de hemen, önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız.

Sağlık Bakanlığı 2017 personel alımı diyetisyen

Orta öğretimden var atama, ama sayı az. Neden az çünkü üniversite mezunlarının sayısı çok arttı. Şimdi bunu atadıktan sonra da Bakan Ağbal ile aramızda iyi bir hukuk var. Ben bunun üstüne başka kadro alacağım Allah’ın izniyle ama Naci beye söylemeyin, söz verin…

hekim sağlık doktor

Bu sene maliyeden 16.500 atama müsaadesi alabildiklerini, bunun 4.000’ini atadıklarını belirten Akdağ:

Söz verirseniz buradan dışarı bir şey demezseniz söyleyeceğim. Kalan 12.500’ü de hemen önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretimden var atama, ama sayı az. Neden az çünkü üniversite mezunlarının sayısı çok arttı. Şimdi bunu atadıktan sonra da Bakan Ağbal ile aramızda iyi bir hukuk var. Ben bunun üstüne başka kadro alacağım Allah’ın izniyle ama Naci beye söylemeyin, söz verin. Şöyle bir niyetim var. Biz meslek lisesi okumuş sağlık mesleği sahibi olmuş kardeşlerimizin üniversiteye girmelerini kolaylaştırmak için de YÖK ile görüşeceğiz. İnşallah dua edin biz kendi tezlerimizi doğru anlatalım ikna edelim bu işi de başaralım. Ben Sağlık Bakanı olarak şu anda bana 50.000 kadro verseler inanılmaz mutlu olurum.

kpss diyetisyenlik 2017

Akdağ, bu atamaların da güçlü bir yönetim sistemi ile ilgisi olduğunu belirtti

2002’de göreve geldiğinde her yıl 3.000 – 4.000 sağlık çalışanı işe alınabilirken kendilerinin 30.000 aldıkları dönem olduğunu aktaran Akdağ, şunları söyledi:

İşte biz bunun için yeni bir hükumet etme sistemine geçiyoruz. Bu sisteme geçtiğimiz zaman temelimiz çok kuvvetleneceği için ekonomimiz de daha da güçlenecek o zaman elbette bütçemiz kuvvetlenecek daha çok personel alabileceğiz. Bu bütçeyle alakalı bir şey. Ülke güçlü olacak ülkenin cumhurbaşkanlığı sistemi güçlü olacak ki biz ülkeyi büyütebilelim ve bunları yapabilelim. Yoksa bana sorarsanız siz de biliyorsunuz ki ben yılda 50 bin sağlıkçı almak istiyorum. Bunda hiç bir tereddüdümüz yok. İnşallah hep beraber referandumda ‘evet’le bu ülkeyi güçlendireceğiz, ekmeğimizi aşımızı artıracağız Allah’ın izniyle…

www.medigundem.com

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir