Ziyafet çektiren beslenme programı zayıflatıyor

baskül kantar diyet tartı

ABD’de yapılan bir araştırma, önce açlık sonra ziyafet çektiren bir beslenme programının, pankreas organının kendini yenilemesini sağlayabileceğini ortaya koydu.

BBC’nin haberine göre Cell isimli dergide yayımlanan ve diyabetli fareler üzerinde yapılan araştırma, başta sınırlı miktarda, ardından ise çok besin verilen farelerde, pankreasın kendini onardığının gözlemlendiği sonucunu açıkladı.

popüler diyetler

Her 11 kişiden biri diyabetli

Bu beslenme programının daha önce yaşlanmayı yavaşlattığı da öne sürülmüştü. Güney California Üniversitesi’nde görevli olan ve araştırmayı yürüten ekipte çalışan Doktor Valter Longo,

Fareleri önce bir süre aç bırakıp sonra onlara yemek vermenin pankreastaki hücrelerin kendini yenilemesini tetiklediğini ve organın çalışmayan kısımlarını tekrar çalıştırdığını gözlemledik, dedi.

kışın kilo vermek, kışın zayıflamak, kışın diyet, kış zayıflama listesi

Pankreas fonksiyonunu geri kazanıyor

Tip 1 diyabet, immün sistemin ß – hücrelerini yok etmesinden, tip 2 ise, besin tercihleri nedeniyle vücudun insüline yanıt verememeye başlamasından kaynaklanıyor. Deney sonucunda, hem tip 1, hem tip 2 diyabeti olan farelerde olumlu etkiler görüldü.

gıda gündemi

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. Sahtekâr doktorları Allaha havale ediyorum. Sahtekârlıkları kendi başlarına gelsin inşallah, onlar zalim ve katil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir