Ağrı kesici yazmayan tabip öldürüldü!

Amerika Birleşik Devletleri İndiana Eyaleti’nde yerel bir doktor, kronik ağrı için ağrı kesici opioid ilaç yazmayınca hastasının eşi tarafından silahla kafasına sıkılarak öldürüldü. NYdailynews’de verilen habere göre, iki saat öncesinde hasta Petra Jarvis’e kronik ağrıları için opioid ilaç yazmayı reddeden Dr. Todd Graham, hastane parkında hastasının eşi Michael Jarvis ile karşılaştı.

İki defa başından ateş etti

Yetkililer, Michael Jarvis adlı silahlı kişinin Saint Joseph Tıp Merkezi’ne giderek hastane parkında doktor Todd Graham’dan yeniden ağrı kesici opioid ilaç yazmasını istediğini ve Dr. Graham reddedince tartışmaya başladıklarını söyledi. Jarvis’in tartışma seslerine gelen iki şahidi tehdit ederek geri yolladığını aktaran yetkililer, şahitler ayrılır ayrılmaz silahını çıkararak Dr. Graham’a başından iki el ateş ettiğini ifade etti.

Saldırgan da kafasına iki el ederek intihar etti

Saint Joseph Bölge Savcısı Ken Cotter, fail Jarvis’in olay yerinden uzaklaşarak bir arkadaşının evine gittiğini ve bir süre ortalıkta olmayacağını söylediğini kaydetti. Jarvis‘in birkaç saat sonra evine giden polisler tarafından ölü bulunduğunu aktaran Cotter, kafasına iki el ateş ederek intihar ettiğini ama fail eşi Petra’nın olan bitenlerden hiçbir haberi olmadığını aktardı.

Opioid analjezik vermedi, bedelini hayatıyla ödedi

Savcı Cotter, “Dr. Graham kronik ağrılar için bağımlılık yapan opioid ilaçları yazmanın gerekli olmadığını düşünüyordu. Hiçbir hatası yoktu, hata onu öldürmeyi seçen kişide aranmalı. Bu opioid ilaç bağımlılığı üzerine bir problem değildir. Dr. Graham bizim doktorlardan yapmasını istediğimiz şeyi yaptı. Opiodler gerekli olmadıkça reçelendirilmemeli. Dr. Graham bu seçimi yaptı ama bedelini hayatıyla ödedi.” ifadelerine yer verdi.

Dr. Graham’ın meslektaşı ve işyerinden arkadaşı Dr. AJ Mencia şunları söyledi:

Dr. Graham’ın heyecan verici bir kişiliği vardı. Onun hakkında yaptığımız bir şakayı söyleyebilirim: Todd Graham cennetteki en iyi giyinmiş adam olacak.” açıklamalarında bulundu. Graham geride bir eş ve üç çocuk bıraktı.

[toggle title=”Medimagazin”]https://www.medimagazin.com.tr/dis-haberler/genel/tr-doktor-agri-kesici-yazmayinca-olduruldu-76-682-74471.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir