Sağlık-Sen iş bırakma eylemini askıya aldı!

sağlıksen, sağlık-sen, sağlık sendikası

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş yaptığı açıklamada iş bırakma eylemini ve basın açıklamasını şimdilik askıya aldıklarını açıkladı.

Durmuş, yaptığı yazılı açıklamada, tüm Türkiye’de yapılan iş bırakma eylemi ile basın açıklamalarına katılımın oldukça yüksek olduğunu belirtti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Durmuş, şöyle devam etti:

Sayın Bakanımıza, sendikamızın meseleye yaklaşımını, sahanın beklentilerini ve sürecin hassasiyetini bizzat paylaştık. Sayın Bakan, sağlık çalışanlarının mağduriyetlerini giderme noktasında çalışma yaptıklarını belirttiler. Ayrıca sürecin hassasiyetinin farkında olduklarını, neticede sağlık çalışanlarının tamamının yüzünün gülmesi için gayret gösterdiklerini ifade ettiler.

Durmuş, daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve TBMM AK Parti Grup yöneticileriyle görüştüklerini belirterek ardından sendika yönetim kurulunun durumu değerlendirdiğini belirtti.

İyi niyet göstergesi olarak yarın yapacağımız iş bırakma eylemini ve bakanlık önünde yapmayı planladığımız basın açıklamasını şimdilik askıya almış bulunuyoruz, ifadesini kullanan Durmuş tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarını içine alan ücret iyileştirmeleri için mücadeleye devam ettiklerini aktardı.

Haksızlık ve ayrımcılık konusundaki hassasiyetlerini koruduklarını vurgulayan Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının tamamını kapsayacak ve herkesi memnun edecek ücret düzenlemesinin yapılması için süreci yakından takip edeceklerini kaydetti.

medimagazin.com.tr/saglik-calisanlari/meslek-org/tr-saglik-sen-is-birakma-eylemini-askiya-aldi-6-51-98384.html

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir