Sağlık Bakanlığı DİYETİSYEN kadro sayısı belli oldu!

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

Sağlık Bakanlığı, bakanlık ve bağlı kuruluşlara taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 107’si diyetisyen olmak üzere, 12.500 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşların taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesine göre 12.500 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır.

SAĞLIK BAKANLIĞI, TÜRKİYE KAMU HASTANELERİ KURUMU VE TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU
SÖZLEŞMELİ SAĞLIK PERSONELİ ALIMI
POZİSYONLARIN UNVAN/BRANŞ VE ÖĞRENİM DÜZEYLERİNE GÖRE DAĞILIMI
UNVAN/BRANŞ ÖĞRENİM DÜZEYİ GENEL TOPLAM
LİSANS ÖN LİSANS ORTA ÖĞRETİM
DİYETİSYEN 107 107

Sözleşmeli pozisyona yerleştirme işlemleri, adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanları ve tercihleri doğrultusunda ÖSYM tarafından yapılacaktır. Adaylar, tercihlerini 7-13 Haziran 2017 tarihleri arasında, ÖSYM’nin ais.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM tarafından ilan edilecek kılavuzda yer alan kurallara göre yapacaklardır. Yerleştirme takvimi ve sözleşmeli pozisyonlara ilişkin detaylı bilgilere osym.gov.tr web adresinden erişilebilecektir.

[button-red url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/saglik-bakanligi-diyetisyen-kadro-sayisi-belli-oldu-2/” target=”_blank” position=”center”]BRANŞ ALIM SAYILARI İÇİN TIKLAYINIZ[/button-red]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir