Olay yaratan “adrese teslim akademik ilan” iptal edildi!

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

YÖK Başkanlığı bir basın açıklaması yaparak, kişiye özel ifadeler içeren akademik personel alım ilanını iptal etti.

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin bir akademik personel ilanına dikkat çekmiştik.

“Adrese teslim ilan” görenleri şaşkına çevirdi!

İlana göre, Eğitim Fakültesi, Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı için “Kimya Eğitimi Bilim Dalında Doktora Mezunu Olmak ve Görme Engellilerde Fen Eğitimi Alanında Çalışmaları Bulunmak.” şartı belirlenmişti.

Sabah 09:45’te yayımladığımız bu haber sonrasında, YÖK Başkanlığı söz konusu ilanı iptal etmiştir. Duyarlılık gösteren YÖK yönetimine ve başkanına teşekkürler.

YÖK açıklaması

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamada, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğünün, Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı için verdiği ve kamuoyunun eleştirisine konu olan akademik kadro ilan şartlarının, akademik teamüllere ve kriterlere uymadığının anlaşıldığı belirtildi.

Açıklamada, 22 Mayıs’ta ulusal bir gazetede yayımlanan Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Zihin Engelliler Eğitimi Anabilim Dalı Yardımcı Doçent Dr. kadro ilanının iptal edilmesine karar verildiği belirtildi.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir