MHRS ile devlet hastanesinden “diyetisyen” randevusu alma

devlet hastanesi diyetisyen bölümü randevu

MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden hastane randevusu alabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 ile de diyetisyen randevusu almak mümkün. Peki MHRS ile hastane randevusu nasıl alınır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? Detaylar haberimizde…

MHRS! Merkezi Hastane Randevu Sistemi ile hastane randevusu almak çok kolay. Bir hastaneden diyetisyen randevusu almak için MHRS sistemini kullanabilirsiniz. Ayrıca ALO 182 numaralı telefonu arayarak da hastane randevusu alabilirsiniz.

Peki MHRS hastane randevusu alma nasıl yapılır? ALO 182 ile diyetisyen randevusu nasıl alınır? MHRS randevu sistemi veya ALO 182 üzerinden randevu iptali nasıl yapılır? İşte MHRS ve ALO 182 hakkında tüm detaylar!

MHRS hastane DİYETİSYEN randevusu alma nasıl yapılır?

MHRS Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra Randevu Al butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır. MHRS hastane randevusu alma işlemi yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Diyetisyen randevunuzu 4 adımda alabileceksiniz.

 1. adımda sol taraftaki klinik kısmına İç Hastalıkları (Dahiliye) seçiyoruz.
 2. adımda sol taraftaki arama araçlarını kullanarak uygun hekimlerin listesini getirebilirsiniz.
 3. adımda hekim listesinden istediğiniz hekimi seçerek hekim çalışma cetvelini görüntüleyebilirsiniz.
 4. adımda hekim çalışma cetvelinden uygun bir saat dilimi seçip randevunuzu kaydedebilirsiniz.

[alert-announce]Dahiliye uzman hekimi ile görüşürken Beslenme uzmanı (diyetisyen) ile görüşmek istediğinizi belirtmeyi unutmayınız. Eğer uzman hekim uygun görürse sizi beslenme uzmanına konsülte edecektir.[/alert-announce]

ALO 182 ile DİYETİSYEN randevusu nasıl alınır?

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından ALO 182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. Kimlik Numarası verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş da seçimini yaparak randevusunu alır.

MHRS randevu SİSTEMi ile randevu iptali nasıl yapılır?

MHRS sistemi üzerinden aldığınız randevuyu son 15-20 dakikaya kadar iptal edebilmektesiniz. MHRS Randevunuzu iptal etmek için önce MHRS randevu sayfasından TC kimlik numaranızı ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor.

hastanerandevu.gov.tr adresinden randevu al bölüme girdiğinizde, Kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra sağ taraftaki Randevu Geçmişi kısmından randevularınızı görebilir, iptal etmek istediğiniz randevunun sağ tarafındaki İptal et butonuna basmak sureti ile randevunuzu iptal edebilirsiniz. Ayrıca ALO 182 MHRS hattını arayarak da randevunuzu iptal ettirebilirsiniz.

Diyetinizde bitkilere yer açın!

Diyetinizde bitkilere yer açınUzman Diyetisyen Şenol YILDIZ tarafından yazılan “Diyetinizde Bitkilere Yer Açın” kitabını Google Play üzerinden inceleyin! (Buraya dokunun, tıklayın)

En çok aranan DİYETİSYENLER: Uzman DİYETİSYEN Şenol YILDIZ

Eskişehir Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ
Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Cebeci Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi ile Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi gibi köklü sağlık kuruluşlarında beslenme alan çalışmalarını tamamlayarak Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olmuş ve lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.000’i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

Detaylı bilgi burada bulunuyor.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

9 Yorum

 1. Buradan yapamayınca diyetisyen M*** A***’dan randevu aldım.

 2. […] MHRS ile devlet hastanesinden “diyetisyen” randevusu alma […]

 3. Bugün dahiliye bölümüne gittim diyetisyen sayfamı açtı ancak yine diyetisyen diye bir bölüm çıkmıyor yardımcı olursanız sevinirim

 4. çok yararlıbilgiler. teşekkürler

 5. Diyetisyen için randevu almak istiyorum ama bütün hasta bölümleri çıkıyor ama diyetisyen bölümünü görmüyorum yardımcı olabilirmisiniz

  1. Üstte bu konu ile ilgili açıklama yapılmış önce dahiliye’den randevu alıyorsun ona söylüyorsun diyetisyen ile görüşmek istediğini uygun görürse yönlendiriyor

  2. Aç mı gitmeliyiz?

  3. Beslenme uzmanı diye baktınız mı birde öyle deneyin isterseniz.

 6. Teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir