KOVİD-19 nedeniyle biyolojik Fukuşima yaşanıyor!

koronavirüs, ncov, covid, kovid, maske, kadın, kızıl, kış (1)

Koronavirüs salgınında dünya genelinde en çok ölümün kaydedildiği ikinci ülke olan Brezilya’da pandeminin başlangıcından bu yana virüse bağlı günlük can kaybı ilk kez 4.000’i geçti.

Brezilya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ülke genelinde son 24 saatte 4.195 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği, toplam can kaybının 337.364’e ulaştığı belirtildi. Brezilya’da son 24 saatte 82.869 yeni vakanın tespit edilmesi ile toplam vaka sayısı 13.106.058’ye yükseldi.

Brezilya’daki bu korkutucu artış uluslararası kamuoyunda da panik ve korku yarattı. Brezilya sağlık sisteminin çökmesine ramak kaldığını açıklayan bazı uzmanlar ve yetkililer, ülkenin durumunun çok kötü olduğunu açıkladı. Ülkede vaka ve ölüm sayısındaki korkutucu artışa rağmen insanlar sosyal mesafe ve maske kurallarını yok sayıyor.

Brezilyalı hekim ve Duke Üniversitesi’nde görev yapan Prof. Dr. Miguel Nicolelis,

Bu bir nükleer reaktör ve kontrolden çıktı. Biyolojik Fukuşima’yı yaşıyoruz, diyerek salgının etkisini gözler önüne serdi.

Her hafta yeni bir KOVİD-19 mutasyonun ortaya çıktığını belirten Nicolelis, bunların kiminin daha bulaşıcı, kiminin daha ölümcül ve bazılarınınsa sınırları aşarak diğer Güney ve Latin Amerika ülkelerine ve en nihayetinde de tüm dünyaya yayılacağını ifade etti.

medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-brezilyali-profesor-biyolojik-fukusimayi-yasiyoruz-11-681-95188.html

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir