“Hassas bağırsak sendromu”na karşı bu besinlerden kaçının!

barsak, bağırsak, sindirim, karın, kabızlık, kolon

Hassas bağırsak sendromunun tedavisinde diyet çok önemli yer tutar.

mezenter, sindirim sistemi, yeni organ, kabızlık, bağırsaklar, barsaklar

Bol lifli beslenilmesi ve oda sıcaklığında su tüketilmesi gerekirken alkol, kafeinli içecekler ve aşırı yağlı besinlerden uzak durulması çok önemli.

mezenter, sindirim sistemi, yeni organ, kabızlık, bağırsaklar, barsaklar

Toplumumuzda laktoz intoleransı oranı yaklaşık olarak %40’tır, bu nedenle süt ve süt ürünlerinin kesilip tedavi sonucunun değerlendirilmesi gerekir.

Sindirim, barsak, probiyotik

Aşırı yağlı, laktoz içeren içeceklerden kaçınılmalı, alkol tüketilmemeli.

Çölyak, arpa ve çölyak, buğday ve çölyak, çavdar ve çölyak, Çölyak hastalığı, Çölyak hastalığı nasıl bir rahatsızlıktır, Çölyak hastalığı nedir, çölyak ve bağışıklık sistemi, diyetisyen rümeysa çelik, gluten enteropatisi, gluten hassasiyeti, kalıcı intolerans, oto-immün sistem rahatsızlığı, oto-immün sistem rahatsızlığı nedir, proksimal ince barsak alerjisi, rümeysa çelik, villi, villus, willi, yulaf ve çölyak, Buğday, arpa, yulaf ve çavdar yerine pirinç, patates, nohut, mercimek, kestane, soya, fasulye, fındık, çölyak, celiak, çöyak hastalığı, çölyaklılar neleri yiyemez, çölyaksız gıdalar, glutensiz gıdalar, glutensiz besinler, çöyak diyeti, çölyak önerileri, çölyakta Karaağaç ve kavunağacı bitkisinin çaylar,

Arpa, yulaf, çavdar ve buğday içeren besinlerde bulunan glüten duyarlılığı varsa, glutensiz diyete geçilmelidir. Dahası için diyetisyeninize danışınız.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

1 Yorum

  1. guzel bilgiler için çok teşekkür edevim ödevimde yardımcı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir