Elini taşın altına koyan bakan: “Ahmet Demircan”

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan

Sağlık Bakanlığında 663 sayılı kanun hükmünde kararnameyle üç başlı bir yapı oluşmuş ve özellikle taşrada istenilen başarı elde edilememişti. Yapılan onca yapılan güzel icraatlar üç başlı yapı nedeniyle görmezden gelindi. Kurumlar arasında ayrışma sonucu olumsuz gelişmeler önce personele sonra hastalarda yansıdı.

Sistemin düzeltilmesi için önce Mehmet Müezzinoğlu, sonra da Recep Akdağ bir takım girişimlerde bulundu fakat bir türlü sonuç alamadılar. Sistemi düzeltme görevi Ahmet Demircan’a kaldı.

Sayın Demircan, diğer iki bakanın cesaret edemediği bu işe girip elini taşın altına koydu

81 ilin yönetici kadrosunun yeniden yapılanması ve yeniden atanması olağanüstü bir çaba ve gayret gerektirmektedir. Bu durum hem siyasi olarak hemde bedeni olarak insanı çok yorar ve yıpratır.

Elini taşın altına koyan Sayın Bakanımızı yürekten tebrik ederiz. Bu iş cesaret ve sağlam irade isteyen bir mesele idi. 81 ilin yeniden yapılandırması konusunda ciddi sıkıntılar yaşanmamakla beraber süreç mümkün olduğunda iyi yönetildi. Gördüğümüz kadarıyla da yalnızca bir kaç ilde yerel sebeplerden bir takım sıkıntılar yaşandı. Ancak Bakanlığın olaya el atmasıyla o sorunlarında çözüldüğüne şahit olduk.

Böylesine zor bir işte Sayın Bakanımızın ön yargılardan uzak hakkaniyetli bir politika izlediği için tebrik ederiz.

[toggle title=”Personel Sağlık Haber”]https://www.personelsaglikhaber.net/guncel/elini-tasin-altina-koyan-bakan-h70212.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir