Diyetisyenler Sağlık Bakanlığı atamasını bekliyor

sağlık bakanlığı diyetisyen

Sağlık Bakanlığı 15.000 personel alımı ile ilgili Sağlık personeli alımlarına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ,

İlk atamanın Eylül ayı içerisinde yapılacak. 6 bine yakını hemen ilan ediyoruz, 6 bine yakın da yılın sonuna kadar atamayı planlıyoruz. Bu yıl sonuna kadar, 15 bini geçecek bir alım yapacağız. 4 bin 500 kişilik bir kadroda Maliye Bakanlığı’ndan vize bekliyoruz şeklinde konuştu. Sağlık alımlarında en çok hemşire alınacak. Hemşirenin yanı sıra ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alımı da gerçekleşecek, demişti.

Bu açıklamaya karşın diyetisyenler başta olmak üzere atama bekleyen sağlık personellerinin sabırları dolmak üzere.

7.000 kişiye inceleme

 Açığa alınan personelle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda ise bir kısmının görevine iade edildiğini dile getiren Akdağ, şöyle konuştu:
4.000 kişilik bir grubun incelemeleri devam ediyor. Bunun dışında da henüz açığa almadığımız 3.000’e yakın da incelemeleri devam eden bir grup var. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi, bu işin ne kadar zor olduğunu biliyorduk, gördük ve yaşadık. Terör örgütünün bu çetenin elemanlarını kamudan, Sağlık Bakanlığından uzaklaştırmaya gayret ediyoruz. Bu listelerin içine masumların da girmemesi lazım. Teraziyi çok iyi dengelemek gerekiyor. Bütün bu malumatlara göre o kararnamelere konuyor. Bizim gözlemimiz doğrusu şu, bazı kurumlara özellikle yoğunlaştıkları kadar sağlığa yoğunlaşmamış gözüküyorlar. Bir yargı, bir silahlı kuvvetler, eğitim ve polise kıyasla sağlıkta bu kadar yoğunlaşmamız görünüyorlar. Bizim ilk değerlendirmelerimiz böyle ama çalışmalarımız da devam ediyor.

Akşam Gazetesi‘nden alınarak düzenlenmiştir.

[button-brown url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyet/kpss-diyetisyen/” target=”_blank” position=”center”]TÜM KPSS DİYETİSYEN HABERLERİ[/button-brown]

[alert-note]DİYETİSYENLERİ BAĞLAYAN KPSS GELİŞMELERİNİ AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ[/alert-note]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir