Diyetisyene gitmeden önce nelere dikkat edilmeli?

Diyetisyene gitmeden önce nelere dikkat edilmeli, diyetisyen şenol yıldız, eskişehir diyetisyen, eskişehir zayıflama, eskişehir beslenme uzmanı, eskişehir diyetisyen doktorları, eskişehir diyet doktorları, eskişehir belediye diyetisyeni, eskişehir şenol hoca, en iyi diyetisyenler, diyetisyene gitmek, diyet tahlilleri, diyetisyen hangi tahlilleri ister, devlet hastanesi diyetisyene gitmek, yunusemre diyetisyen, eskişehir devlet diyetisyen, ssk diyetisyen, mavi hastane diyetisyen, fakülte diyetisyen, acıbadem eskişehir diyetisyen, eskişehir sakarya hastanesi diyetisyen

Diyetisyenler, sağlıklı ya da hasta bireylere özgü tıbbi beslenme tedavisi öneren profesyonel sağlık personelleridir. 

eskişehir diyetisyen şenol yıldız

Diyetisyene gidiyorum adım 1: Diyetisyene girmek için şişmanlamayı beklemeyin

Yalnız kilo vermek ya da almak için değil; diyabet, hipertansiyon, kardiyovasküler hastalıklar, tiroid rahatsızlıkları, hazımsızlık, sindirim sistemi hastalıkları, doğuşsal metabolik hastalıklar gibi aklınıza gelebilecek neredeyse tüm hastalıkların yanında, sağlıklı beslenme, spor beslenmesi, gebelik ve emziklilik dönemlerinde beslenme ve diyet danışmanlığı konusunda bireylere hizmet eden bir numaralı uzmandırlar.

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 2: Diyetisyen araştırması yapın

Rahatsızlandığınızda nasıl görüşmek istediğiniz doktoru internet üzerinden araştırıyorsanız, diyetisyeni de benzer şekilde araştırmalısınız. Görüşeceğiniz kişinin sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu olması gerektiğini unutmayınız.

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 3: Diyetisyen seçimini bunlara göre yapın

Beslenme ve diyet danışmanlığı sabır ve zaman gerektiren bir süreçtir. Diyetisyen seçimi yaparken size en yakın diyetisyenleri aratabilir, sonuçları bir liste şeklinde hazırlayabilirsiniz. Listenizde 3 – 5 diyetisyen olsun. Bunların içinden deneyimi, görüşme süresi, ulaşılabilirliği ve ücreti gibi kriterler oluşturup kendinizce bir puanlama oluşturabilirsiniz. Puanlama sonucu karar verdiğiniz diyetisyen yaşamınızda en azında bir süre sizinle birlikte olacak…

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 4: Randevu alın

Diyetisyenler de aynı hekimler gibi randevu sistemi ile görevlerini yaparlar. Üçüncü adımda görüşeceğiniz diyetisyeni belirlemiştiniz. Sabırsızlanıp hemen diyetisyenin muayenehanesine / danışmanlık merkezine gitmeyin! Öncelikle internet üzerinden iletişim formlarını kullanarak ya da randevu numarasını arayarak görüşme için en uygun tarihi belirlemelisiniz.

gentest ücreti, gentest ankara, gentest istanbul, gentest nerede yapılır, gentest eğitimi, 8 madde ile "Gentest diyet", gentest nedir, gen test, gen test nedir, genetik test nedir, gentest fiyatı, gen test nasıl yaptırılır

Diyetisyene gidiyorum adım 5: Tahlil yaptırın

Beslenme programlarından maksimum verimi elde etmeniz için, diyetisyeninizle görüşmeden önce kan tahlili yaptırmalısınız. Hangi tahlillein yapılması gerektiği hakkında lütfen diyetisyeninizden bilgi alınız.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi olarak, diyetisyene gitmeden önce yaptırması önerilen tahlilleri sizin için derledik.

 • Açlık kan şekeri, tokluk kan şekeri, insülin
 • Üre, kreatin
 • AST, ALT, GGT
 • Ürik asit
 • Total kolesterol, HDL kolesterol, LDL kolesterol ve trigliserit
 • TSH, serbest T3, serbest T4
 • Total kortizol

atıştırma, diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Diyetisyene gidiyorum adım 6: Randevu günü bunlara dikkat edin

Diyetisyeniniz ile görüşeceğiniz randevu gününden bir gece önce başlamak üzere dikkat etmeniz gereken bazı durumlar şunlardır:

 • Randevunuza en az 3 saat aç şekilde geliniz.
 • 3 – 4 saat öncesinde çay, kahve gibi kafein içeren içecekler ile asitli içecekler ve su tüketmemiş olmanız gerekmektedir.
 • Son 24 saat içinde alkollü içki kullanmayınız.
 • Ağır fiziksel aktivite ve spor yapmadan geliniz.
 • Ölçüm sırasında üstünüzde metal takı, saat, cep telefonu gibi metalik ve elektronik cihazlar olmamalıdır.
 • Ölçüm öncesi kolay çıkarılabilir çoraplar kullanmalısınız.
 • Büyük abdestinizi yapmış şekilde geliniz.
 • Mevsime uygun ve ince şekilde giyinmiş olmalısınız.

diyetisyen ara, diyetisyen eskişehir, diyetisyen logo, zayıflama uzmanı, kilo verdiren diyet, diyetisyen doktoru

Randevu saatinizde, gecikmeden; kan tahlillerinizle birlikte gelmelisiniz.

Diyetisyen ile yaptığınız görüşme sırasında sizden medikal ve diyet anamnezleri alınacak, vücut analizinizi yapacak, tahlillerinize ve sizin beslenme ve yaşam şeklinize uygun olarak tıbbi beslenme tedavinizi planlayacaktır. Gerek görürse sizi aile hekiminize yönlendirecek ve ek testler yapılmasını isteyecektir.

Yazının başında söylediğimiz gibi tıbbi beslenme programını uygulamak zaman ve sabır gerektiren bir süreçtir. Medyada duyduğunuz beslenme ve diyet önerilerine kulak asmadan diyetisyeninizin önerileri doğrultusunda diyet ve beslenme danışmanlığını sürdürünüz. Maksimum verim sağlamak için de kontrollerinizi aksatmayınız.

diyetlle değişim diyetisyen şule nehir araç

Diyetisyene gitmeyi planlayan bireyler için hazırladığımız yazımızın sonuna geldik. Dahası için lütfen sağlık bilimleri beslenme ve diyetetik lisans mezunu diyetisyeninize başvurunuz.

gercek diyetisyenler sitesi uzman yazari diyetisyen şenol yıldız eskişehir beslenme uzmanı

[button-red url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/author/diyetisyen-senol-yildiz” target=”_blank” position=”left”]uzmanın tüm yazıları[/button-red][button-green url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyete-basla-internetten-online-diyet/” target=”_blank” position=”left”]diyetisyenden online diyet al[/button-green][button-brown url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyetisyene-sorunuz-mu-var/” target=”_blank” position=”left”]soru sor[/button-brown]

 

 

Eğer siz de Gerçek Diyetisyenler Sitesi‘nde uzman yazar olmak istiyorsanız aşağıdaki bağlantıdan bize ulaşabilirsiniz:

[button-white url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyetisyen-yazar-ariyoruz/” target=”_blank” position=”center”]uzman yazarlık başvurusu yap[/button-white]

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Cebeci Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Hastanesi ile Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Hastanesi gibi köklü sağlık kuruluşlarında beslenme alan çalışmalarını tamamlayarak Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olmuş ve lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlamıştır.

Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi‘nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 6 yıl önce başlayıp 8.000’i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

Önerilen makaleler

2 Yorum

 1. Şenol Bey merhaba, otofaji hakkında ne düşünüyorsunuz daha doğrusu otofajiyi önerir misiniz yada koşullar sağlandığında otofaji yoluna gidilebilir. Bu arada Çok detaylı ve kıymetli bilgiler vermişsiniz. Elinize sağlık.

 2. Çok açıklayıcı bir yazı ortalıkta uzaktan kumandalı diyet listesi veren güzellik uzmanlarından tutun önüne gelen liste veriyor
  İlk kez bu kadar açık ve bilgilendirici yazı okudum teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir