Diyetisyen dayanışması TDD etkinliği

diyetisyenler atama bekliyor TDD
 • Diyetisyen Dayanışması TDD Etkinliği
 • Etkinlik başlama : 5 Eylül, 14:00
 • Adres: info@tdd.org.tr

TDD, Türk diyetisyenler derneği, türkiye diyetisyenler derneğiEtkinlik detayı

 • Etkinlik 14.00’da başlıyor.
 • Adres: info@tdd.org.tr
 • Mail örneği aşağıdadır.
 • Dileyen kendisi de yazabilir.
 • Hakli mücadelemizde bizi haksız konuma düşürmeyecek üslup tercih etmeliyiz.

Sayın TDD Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri,

Diyetisyenler ve öğrenci diyetisyenler olarak inanıyoruz ki bir meslektaşımızın derdi sizin derdinizdir. Bu inancımızın gölgesinde, dernek olarak bizim sıkıntılarımıza kulak vereceğinizi, mücadelemize destek olacağınızı umuyoruz.

Gittikçe yükselen atama puanları, özel sektörün diyetisyenleri ucuz iş gücü olarak kullanmaya çalışması, mesleğimizi ihlal edenlerin mevcudiyeti malumunuz.

Ülkemizde artan obezite prevalansı, obeziteyle mücadeleyi zorunlu kılmaktadır. Bu mücadele temelde biz diyetsiyenlerce yapılmalıdır. Bu amaçla Sağlık Bakanlığı’nın başlattığı “Obezite ile Mücadele ve Hareketli Yaşam Programı ” çerçevesinde ve yıllardan beri dilden dile dolaşan, haberi yapılan aile sağlığı merkezlerinde istihdamı projesinin hayata geçmesini binlerce diyetisyen dört gözle beklemektedir. Bakanlığın henüz resmi olmayan bilgilerine göre 22 bin sağlık personeli (10 bin hekim + 12 bin yardımcı sağlık personeli) önümüzdeki aylarda sözleşmeli olarak göreve başlayacak. Bu sayının personel sayı dağılımı belli olmadığı için diyetisyenler olarak fazla sayıda istihdam edilmek istiyoruz. Yüzlerce diyetisyen olarak sosyal medya üzerinden birliktelik sağlayarak haftalardır bu hususta ve aile sağlığı merkezlerinde diyetisyen istihdamı hususunda sesimizi duyurmaya çalıştık. Twitter üzerinden yaptığımız etkinlerle ve sağlık bakanımız Sayın Recep Akdağ’a gönderdiğimiz maillerle farkındalık oluşturmaya çalıştık. Yakın zamanda sağlık komisyonunda bulunan vekillerimize de mail göndermeyi amaçlıyoruz. Bizim duyurmaya çalıştığımız sesimizi inanıyoruz ki sizlerin adımları gürleştirecek. Bu adımlarla kesin bilgiler edineceğiz.

Birçok yeni mezun arkadaşımız TDD’ye, mücadelemiz için ve mesleğimiz için elinden gelen desteği vermek için bekleyişte. Bulunacağınız girişimler birçok arkadaşımızı derneğe üye olmak konusunda teşvik edecektir. Her zaman iletişim halinde olmamız gerektiğini düşünüyoruz. Bu mücadele hepimizin mücadelesi ve sizlere oldukça ihtiyacımız var.

Haklar verilmez alınır diyerek yılmayacağız ve sizlerin de bu çağrıyı dikkate alıp değerlendireceğinizden şüphe duymuyoruz.

İyi niyetlerimizle ve saygılarımızla…

[alert-announce]

 • Diyetisyen Dayanışması TDD Etkinliği
 • Etkinlik başlama : 5 Eylül, 14:00
 • Adres: info@tdd.org.tr [/alert-announce]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir