Dilara Koçak, 2. Uluslararası Tarsus Festivali’nde zeytinyağını anlattı!

Diyetisyen Dilara Koçak

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Tarsus Festivali” pek çok ünlü konuğun katılımıyla gerçekleştirildi. Her yıl farklı bir tema ile yapılan festivale bu yıl “Şahmeran” ismi verildi. Şahmeran efsanesinin ana yurdu Tarsus’ta yapılan festival, söyleşiler, konserler, sergiler, dans gösterileri, sokak etkinlikleri, gençlik deneyim alanları, kamp alanları, yamaç paraşütü, bisiklet parkurları, talk şovlar, çocuk atölyeleri ve üretici kadın stantlarıyla 7’den 70’e herkesi 3 gün boyunca bir araya getirdi. Mersin doğumlu usta sanatçı Haldun Dormen yıllar sonra ilk kez Tarsus’ta sahne aldı. Usta sanatçı Dormen, tüm meslek hayatı boyunca başından geçenleri, tiyatroya ve işine duyduğu aşkı sahnede onu izlemeye gelenlerle paylaşarak “Yaşlanmaya vaktim yok” dedi. Usta oyuncuya “Festival Onur Ödülü” takdim edildi.

Tarsus’ta zeytinyağı ile büyümek ve ölmez ağacın hikâyesi

Uzman diyetisyen Dilara Koçak Uluslararası Tarsus Festivali’nde “Tarsus’ta Zeytinyağı ile Büyümek ve Ölmez Ağacın Hikayesi” adlı söyleşisiyle Tarsus Müzesi’nde sahne aldı. Koçak, coğrafi işaret tescilli ürünlerden Tarsus ilçesine özgü Sarıulak zeytinyağını tanıttı. Zeytinyağının faydalarını ve tüketim şeklini anlattı. Koçak,

Festivale çok büyük bir ilgi var. Mersin’in her yerinden ve çevre illerden Tarsus’a yoğun bir katılım var. Çok büyük bir zenginliğimiz, kültürel mirasımız var. Hepsini önce tüm Türkiye’ye sonra bütün dünyaya anlatan elçilerden biri olmak, katkım olduysa ne mutlu bana, dedi.

sondakika.com/haber/haber-2-uluslararasi-tarsus-festivali-sona-erdi-usta-tiy-16550005/

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir