Atama izni dağılımı, KPSS alımı anlamına gelir mi?

devlet personel başkanlığı, dpb

Devlet Personel Başkanlığı dün itibariyle, bütçe kanununda yer alan 5.000 atama izninden kalanların kurumsal bazda dağılımını tamamlamış ve yayınlamıştır.

Atama izni dağılımı, 2017/1 KPSS alımları anlamına gelmemektedir. Bu atama izinleri; naklen alımlar, istifa sonrası dönüşler ve KPSS ile alımlar

olmak üzere 3 yerde kullanılmaktadır. Bu yıl, bütçe kanunuyla atama izni sayısı çok az olduğu için, 5.000 atama izni içerisinden KPSS ile alımlara ayrılacak sayı da çok az olacaktır.

399’a tabi KİT’lere sözleşmeli personel alımları ile mahalli idarelere memur alımı, bütçe kanununda yer alan 5.000 atama izni sınırlamasına tabi değildir. Dolaysıyla, 2017/1 KPSS tercih kılavuzunda da, bu kurumların da kadroları yer alacaktır.

Özetle, DPB’nin ilan ettiği atama izni dağılımı, 2017/1 KPSS alımları anlamına gelmemekte olup, 2017/1 KPSS tercih kılavuzunda yer alacak kadroları yukarıdaki bilgiler çerçevesinde değerlendirmek gerekmektedir.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir