O zaman size afiyet olsun!

tavuk, ölü tavuk yemi, helal etmiyem, helal etmiyorum, helal gıda, halal foods, helal gıdalar, helal besin, helal nedir, whats halal

Organik tavuk-gezen tavuk söylemine de değinen Şengör,

Organik tavuktan ‘yürüyen tavuklar’ anlaşılmakta. Yetiştirme süresi 3-4 aya kadar uzanır. Hayvanların açık havaya çıkmalarına olanak tanınması gerekir. Organik tavukçulukta daha yavaş gelişen ırklar tercih ediliyor. Gezen tavuk solucan, böcek ve hayvan dışkılarında sindirilemeyen tahıllarla besleniyor. Lezzeti daha güzel diyorlar, o zaman afiyet olsun demek gerekiyor, diye konuştu.

Gezen tavuklar yabani kuşlarla da temas ettiğini, bu nedenle biyogüvenlik önlemlerinin uygulanmasının mümkün olmadığını vurgulayan Şengör, Avrupa Komisyonu’nun kuş gribi vakaları üzerine gezen hayvanları 12 hafta süreyle içeri kapattığını, hastalık devam ederse bu sürenin daha da uzatılacağını kaydetti.

Şengör,

2010 verilerine göre 550 ton organik tavuk eti, 1 milyon 444 bin 057 ton klasik tavuk üretimi olmuş. Organik tavuk üretimi, Türkiye tavuk eti üretimine alternatif olamaz. Bunlar değişik bir damak tadı olabilir. Ancak besleyici değer açısından herhangi bir farkı yok, değerlendirmesini yaptı.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir