Yüksek lisans ilanları tek merkezden takip edilebilmeli!

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

Üniversitelerce, güz ve bahar dönemlerinde ilan edilen yüksek lisans (master, lisansüstü) ve doktora alımları YÖK’ün yapacağı merkezi bir sistem tarafından takip edilebilmelidir.

yükseklisans diyetisyen

Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliği’nin 35’inci maddesinin 3’üncü fıkrasında,

Yükseköğretim kurumları öğrenci kabul edecekleri lisansüstü programların adlarını, başvurma koşullarını, son başvuru tarihini, istenilen belgeleri ve diğer hususları ilan eder. Söz konusu ilan her yarıyıl başında öğrenci almak üzere verilebilir, hükmü yer almaktadır.

diploma, master, yüksek lisans, yök.

Bu hüküm doğrultusunda, üniversiteler ilgili akademik yıl içerisinde güz ve/veya bahar dönemi olmak üzere Tezsiz ve/veya Tezli yüksek lisans (master, lisansüstü) ve Doktora öğrenci alım ilanlarını kendi web sayfalarında ilan etmektedirler.

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

Her ile bir üniversite açılımından sonra, ülkemizde lisans eğitimini tamamlayan öğrenci sayısının artmasına paralel olarak lisansüstü eğitime olan talep de aynı derecede yükseltmiştir. Bu açıdan, mezun olduğu alanda veya farklı alanlarda lisansüstü eğitim görmek isteyenler üniversitelerin kendi web sayfalarında duyurduğu için ilanları tek tek takip etmek zorundadırlar. Bu yüzden, birçok aday bazı üniversitelerin ilanlarından haberdar bile olamamaktadır.

tezli yüksek lisans

Öte yandan, tüm devlet ve vakıf üniversitelerin öğretim üyesi harici öğretim elemanı kadro ilanları (öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutman, uzman) Yükseköğretim Kurulu web sayfasında yer alan Akademik Kadro İlanları menüsünden kolaylıkla takip edilebilmektedir.

Biyokimya, Biyokimya nedir, Biyokimya ne demek, Biyokimyanın anlamı, biyo kimya, tıbbi Biyokimya, tıbbi Biyokimya nedir, klinik Biyokimya, klinik Biyokimya nedir, temel Biyokimya

Bunun gibi, Yükseköğretim Kurulu tarafından merkezi bir duyuru sistemi kurulduğu takdirde, lisansüstü eğitim hedefi olan adayların devlet ve vakıf üniversitelerinin yüksek lisans (master, lisansüstü) ve doktora öğrenci alımlarını kolaylıkla takip etmeleri sağlanabilir.

Biyokimya, Biyokimya nedir, Biyokimya ne demek, Biyokimyanın anlamı, biyo kimya, tıbbi Biyokimya, tıbbi Biyokimya nedir, klinik Biyokimya, klinik Biyokimya nedir, temel Biyokimya

Ayrıca, söz konusu sisteme üniversitelerin aradığı asgari ALES, Yabancı Dil, Lisans Mezuniyet Notu ile başvuruda istenilen belgeler ve başvurunun şahsen/posta veya elektronik sistem aracılığıyla yapılıp yapılamayacağı da belirtilebilir. Bu konuda yazılım olarak altyapının Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılması, ilanların giriş işlemleri ise üniversiteler tarafından yürütülebilir.

YÖK, Yüksek öğrenim kurumu diyetisyen

Biz buradan düşüncelerimizi ilettik, takdir artık ilgili yöneticilerindir.

Yavuz Selim KAPLAN

diyet kaynak, memurlar.net

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir