Yoğurtta tağşiş yapan markalar açıkladı!

diyet dikkat, zayıflama uyarı

Şanlıurfa’da yoğurt üretimi yapılan 2 marka, az yağlı yoğurtlarda bitkisel sıvı yağ kullanıldığı tespit edildi.

probiyotik, kefir, turşu, yoğurt

Süt ve süt ürünleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yaptığı kontroller sonucunda sahip olduğu bilgileri, 5996 Sayılı “Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu”nun 31’inci maddesinin 6’ncı fıkrası uyarınca kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükme bağlanmıştır.

besin güvenliği, gıda güvenliği, güvenilir gıda

Ayrıca, 17 Aralık 2011 tarihli Gıda ve Yemin Resmi Kontrolüne Dair Yönetmeliğin 8’inci maddesi gereğince laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen gıda ve yemi üreten/ithal eden markanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasının Bakanlık resmi internet sitesinde Bakanlıkça kamuoyunun bilgisine sunabileceği hükmü yer almaktadır.

AK Yoğurt, Süt ve Süt Ürünleri Yarım yağlı yoğurt (Bitkisel yağ)
KORKMAZ Süt Besi Gıda Yarım yağlı yoğurt (Bitkisel yağ)

Bu kapsamda, Şanlıurfa’da laboratuvar sonucu ile taklit ve tağşiş yapıldığı kesinleşen 2 marka tespit edildi. İki markanın Şanlıurfa’da yarım yağlı yoğurtlarda bitkisel yağ kullandıkları belirlendi.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir