Yıpranma payı tüm sağlık çalışanlarını kapsamalı!

diyetisyen maaşı, diyetisyenlik maaşı, beslenme uzmanı maaşı, beslenme ve diyetetik maaşı, sağlık personeli maaşı, sağlıkçı maaşı,  diyetisyen maaşı 2016, diyetisyenlik maaşı 2016, beslenme uzmanı maaşı 2016, beslenme ve diyetetik maaşı 2016, sağlık personeli maaşı 2016, sağlıkçı maaşı 2016,  diyetisyen maaşları, diyetisyenlik maaşları, beslenme uzmanı maaşları, beslenme ve diyetetik maaşları, sağlık personeli maaşları, sağlıkçı maaşları,  diyetisyenler ne kadar kazanıyor, diyetisyenler ne kadar maaş alıyor, diyetisyenlerin maaşı ne kadar, beslenme uzmanı maaşı ne kadar, 2016 beslenme uzmanı maaşları

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Sağlık Bakanlığının hazırladığı bir torba yasa var. Bu yasaya sağlık personelleri için yıpranma payı konuluyor, dedi.

Cumhurbaşkanının sağlık personelleri için yıpranma payının programları içerisinde olduğunu ifade ettiğini aktaran Memiş, şöyle konuştu:

Bu konu ile ilgili Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı bir torba yasa var. Bu yasaya sağlık personelleri için yıpranma payı konuluyor, kesinlikle hiçbir sıkıntı yok. Bu konu yakın zamanda Bakanlar Kurulu’na gelecek, akabinde de inşallah TBMM gündemine alınacak. Temel beklentimiz yıpranma payının dar bir kesime yönelik değil, bütün sağlık personellerine yönelik çıkmasıdır. Sağlık bir ekip işidir. Yataklı tedavi alanları çok tehlikeli alanlardır. Bu da 5510 sayılı kanunla tanımlanmıştır. O zaman oradaki memur, hizmetli ve hekimlerin tamamı yıpranma payı almalıdır diyoruz. Torba yasa Meclis gündemine geldiği zaman, komisyon görüşmelerinde sendika olarak görüşlerimizi, önerilerimizi ve çalışmalarımızı komisyon başkanıyla, bakanlıkla ve Cumhurbaşkanımız ile paylaşacağız. Yıpranma payının, içi dolu şekilde tüm çalışanlara en kısa zamanda verilmesinin mücadelesi içindeyiz.

Sağlık personellerinin emeklilik maaşları

Memiş, sağlık personellerinın aldıkları ek ödemelerinin emekliliklerine yansıtılmadığını anımsatarak, emeklilikle alakalı da çalışmalar yapılacağının ifade edildiğini anlattı. Daha önce de hekimlerin emekli maaşlarının artırılacağı yönünde değerlendirmelerin yapıldığına işaret eden Memiş, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz sağlık personellerinin da bu kanun içerisine alınması gerektiğini söylüyoruz. Bu konuyla alakalı da Sağlık Bakanımızla görüşerek teklifimizi sunduk. Yine kanun teklifi şeklinde de hazırlığımızı yapıp, kendilerine ilettik. Emekli maaşların artırılması noktasında da Cumhurbaşkanımızın verdiği talimat gerçekten çok önemli. Bu konu Mecliste komisyona geldiğinde tüm personelleri kapsaması noktasında ve onların gelecek kaygısı duymaması bakımından iyi bir emekli maaşı alması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Afrin’deki sağlık hizmetleri

Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu dile getiren Memiş, Cerablus ve Bab‘daki hastaneleri ziyaret etiğini, Bab’a 200 yataklı bir hastane yapıldığını vurguladı. Memiş, Suriye’de gönüllü sağlık personellerinın büyük fedakarlık gösterdiğinin altını çizerek, şunları kaydetti:

Şu anda Afrin sınırında sağlık personellerimiz ve UMKE ekiplerimiz, Mehmetçiğimize destek veriyor. İçerideki vatandaşların sağlık konularıyla alakalı, askeri sağlık personellerimiz ilgileniyor. İnşallah Afrin’de de Sağlık Bakanlığımız geniş bir sağlık taraması yapar. Aynı Cerablus’ta ve Bab’da olduğu gibi oraya da bir hastane yaparak, ülkemizdeki gönüllü hekimlerin ve sağlık personellerinin görev yapması sağlanacaktır.

[toggle title=”Bülten Sağlık”]http://bultensaglik.com/yipranma-payi-tum-saglik-calisanlarini-kapsamali/[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir