Yarım milyon sağlıkçı boşta: “Atama beklemekten psikolojileri alt üst oldu”

Yarım milyon sağlıkçı boşta, sağlık bu sağlık; şakaya gelmez.

Bu kadar eğitimi boşa mı gördük? KPSS’den 85 üstü puanlar aldık. Her gün atama haberi beklemekten, sayfa sayfa dolaşmaktan psikolojimiz bozuldu.

Yeter artık! Duyun artık bizi! Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımız Biz gençlerin önünün açılmasını isterken, Sağlık Bakanlığı tam tersini yaparak kapatıyor.

Sitem dolu mektup

Siz medya kuruluşlarını anlamıyoruz. Sizin, milletin sorunlarını haber yapıp gerekli mercileri harekete geçirmeniz gerekirken, klasik haberler paylaşıp geçiştiriyorsunuz. Yahu 450 bin sağlıkçı boşta. Hastanelerde gereksiz ve vasıfsız elemanlar cirit atıyor, ya dayıları var ya başka yerden torpilleri, 2 – 3 aylık sertifikayla devlet memuru oluyorlar. Kadro da geldi onlara. Ya biz 4 yıl lise okuyup, hem okul sınavlarına, hem YGS-LYS ye hem KPSS ye çalışıp bu tempo yetmiyormuş gibi hem de staja gidiyorduk. Bu kadar eğitimi boşa mı gördük? KPSS den 85 üstü puanlar aldık. Acil tıp teknisyenleri kan ağlıyor kan… Milletvekilleri mecliste uyuya kalsın, her ay 18.000 ₺ maaş alsınlar, ekstradan başka hizmetleri de alsınlar, Her şeyleri devlet kasasından ödensin, milyarder olsunlar, biz ise 2-3 bin ₺ için senelerimizi verelim. Gerekli puanı alalım ama atanmayalım. Haksızlık değil mi? Adalet mi bu? Paramedik’e 3.000 veriyor , ATT’ye 160… Adalet mi bu? Lisans Hemşireye 6.000 veriyor, Lise hemşireye 350 adalet mi bu. Siz de artık bu çığlıklarımızı duyun , Her gün atama haberi beklemekten, sayfa sayfa dolaşmaktan psikolojimiz bozuldu. Yeter artık! Duyun artık bizi, bari siz duyun. Adil dağılım istiyoruz sadece adil.

[toggle title=”Medi Haber”]https://www.medihaber.com/guncel/450-bin-saglikci-bosta-her-gun-atama-haberi-beklemekten-psikolojileri-h5939.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir