Yağ kaybı hedeflenmeli

yağ kaybı diyetisyen gizem nur savacı

Çoğu danışanımdan ilk görüşmemizde duyduğum ilk cümleler:

Ben yemesem çok güzel kilo veriyorum.
Daha önce bir ayda 8 9 kilo verdim geri aldım.
Kilo verince yüzüm çöktü , herkes hasta mısın diye sordu.
Ben ….. diyeti ile ….. kadar kilo verdim ama sonra çok daha fazla kilo aldım.
Kilo verdikten sonra vücudum çok sarktı.

Bu ve bunun gibi pek çok cümleyi sizlerde kuruyorsanız aman dikkat… Kilolarınız vücut yağınızdan gitmiyor olabilir.

Diyetisyen Gizem Nur Savacı

Hedefimiz yağ kaybı

Sağlıklı bir diyet programının tek bir hedefi olmalıdır. O da kas eksiği olan bireylerde bu eksiği tamamlayıp yağ hücrelerinin içindeki yağ miktarını azaltmak . Eğer yağ yakımı olmadan sadece tartıdaki azalmalarla yetinirseniz bu kayıp daha çok kas ve vücut suyunuzdan olacak buda vücudunuzdaki sarkma ve deformasyonlarda artışı sağlayacaktır. Kastan kaybettiğiniz kilo, yeniden kilo aldığınızda kas miktarınızın değil, yağ miktarınızın artması ile sonuçlanır. Uzun vadede bu şekilde kilo verip almalar kaslarınızın güçsüzleşmesine neden olur.

inbody vücut analiz yağ cihazı, gerçek diyetisyenler sitesi

Hemen kilo vereyi derken sağlığınızdan olmayın

Kısa süre verilen kilolar sağlığınıza zarar vererek ,vücudunuzda vitamin ve minerallerin yetersizliğine neden olur. Kısa sürede kilo vermeyi hedefleyen bireyler birçok besini tüketmemektedir. yapılan bu yanlış beslenmeye bağlı olarak ilerleyen dönemlerde bireylerde pek çok sağlık sorunu ortaya çıkmaktadır. Örneğin; B vitaminleri eksikliği sinirlerinizi bozarak depresyona girmenizi, kalsiyum eksikliği kemik dokunuzun bozulmasını, demir eksikliği saç, cilt, tırnaklarınızın sağlıksız olmasına neden olur.

Neden kilo veremiyorum?, kilo verememe nedenleri, kilo verememe sebepleri, zor kilo vermek, kiloyu zor vermek, kilo verme zorluğu, insülin direnci kilo vermeyi engelliyor, kilo verirken dikkat edilecekler, kilo verdiren diyet, kilo verdiren gıdalar

Kilo vereceğim derken cildiniz solmasın

Bilinçsizce yapılan diyet uygulamalarında ilk yapılan hataların başında yağ tüketimini tamamen sıfırlamak yer alıyor. Beslenmenizden yağı tamamen çıkartırsanız yağda eriyen A,D,E,K vitaminlerinin yetersizliğine neden olursunuz. Yağ içeriği dengesiz ve yetersiz diyetlerle zayıflayan kişilerin bir süre sonra saçları dökülmeye, cansızlaşmaya, tırnakları kırılmaya, cildi soluklaşmaya başlar.

şişmanlık ve obezite

Geçmişte yaptığınız yanlış diyet uygulamaları sizi üzmesin

Maalesef ki bazı danışanlarımda geçmişte yaptıkları yanlış diyet girişimleri sebebiyle bir direnç ile karşılaşıyoruz. Gerçekten sağlıklı bir diyet programı uygulamaya başladığımızda, eskiden yapılan tüm yanlış diyetler vücutlarında kilo vermeye direncini artırıyor. Bir süre sonra eskisi kadar kolay kilo verilemiyor. Bu nedenle kilo vermek isteyen bireylerin daha sabırlı, eğer mümkünse bir uzman gözetiminde doğru beslenme kurallarını öğrenip hayat tarzı yapmaları gerekmektedir.

Gerçek Diyetisyenler Sitesi Uzman Yazarı - Diyetisyen Gizem Nur Savacı

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir