Ünlülerin çakma diyetisyeni Şeyda Coşkun’a soruşturma!

çakma diyetisyen şeyda

Seans başına 3.000 $ alıyordu.
Ünlü isimlere diyet programları uygulayan ancak Beslenme ve Diyetetik lisans diploması olmadığı için diyetisyenler tarafından sıklıkla eleştirilen Şeyda Coşkun hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Coşkun’un, Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi’ne şikâyet edildiği, yapılan araştırma sonucunda izinsiz ve yetkisiz sağlık hizmeti verdiği ileri sürüldü. Soruşturma sonunda Şeyda Coşkun hakkında, “Sağlık Hizmetleri Kanunu’na muhalefet” suçundan dava açıldı.

Coşkun, Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü diplomasından başka sağlık hizmeti vermeye yönelik bir yetki belgesi ortaya koyamadı. Kendisini yaşam koçu olarak tanıtan Şeyda Coşkun, Gülben Ergen, Hacı Sabancı, Derya Baykal, Gülşen, Derya Şensoy, Hadise, Büşra Pekin gibi isimlerle çalıştı. Kişi başı 3.000 $ ücret talep eden Coşkun’un aylık kazancının 200.000 ₺’yi bulduğu iddia ediliyor.

[toggle title=”Haberin Kaynakları”]* http://www.saglikaktuel.com/haber/unlulerin-diyetisyeni-seyda-coskuna-sorusturma-diplomasinin-olmadigi-ortaya-cikt-60330.htm * http://www.sozcu.com.tr/hayatim/magazin-haberleri/devlet-duruma-el-koydu/ * https://www.egehaber.com/gundem/unlulerin-diyetisyeni-seyda-coskun-a-sorusturma-kisi-basi-h208989.html * http://www.milliyet.com.tr/unlulerin-diyetisyeni-seyda-magazin-2596024/ * https://haber.com/diyetisyen-seyda-coskunun-basi-diploma-yuzunden-dertte-24096/ * http://www.sivridilli.com/haber/diplomasiz-diyetisyen-seyda-coskuna-sorusturma/59216/[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir