Ünlü detoksçu ‘zayıflayamayan’ müşterisiyle mahkemelik oldu!

Meltem şarkışlalı

Zayıflama ve detoksçu Meltem Şarkışlalı, zayıflayamadığı gerekçesiyle sosyal medya üzerinden kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle müşterisi Hamide Yılmaz’ı savcılığa şikâyet etti.

Yılmaz hakkında 2.5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hamide Yılmaz ifadesinde,

30 kilogram zayıflayana kadar diyet uygulayacaktı. Bir defa makineye girdim ve bana diyet verdi. 7 bin lira ödedim. Bende bir değişiklik olmadı. Yeni programa gireceğimi düşünürken bana programın sona erdiği söylendi. Ben de bir anlık kızgınlıkla bu mesajları paylaştım, dedi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan davanın iddianamesine göre Hamide Yılmaz, zayıflama ve detoksçu Meltem Şarkışlalı’ya başvurarak zayıflamak istediğini belirtti. Meltem Şarkışlalı da Hamide Yılmaz’a zayıflama programı uyguladı. İddiaya göre beslenme programına uymayan Hamide Yılmaz kilo aldı.

Ünlü detoksçuyla müşterisi mahkemelik oldu Instagram hesabından yemek resimleri paylaşan Hamide Yılmaz 14 Mayıs 2017’de Facebook hesabından

Meltem Şarkışlalı denilen kadın bir numaralı dolandırıcı. (…) paramı geri yatırdın yatırdın yoksa televizyonlara ben nasıl çıkıyorum gör bak bakalım, Şerefsiz kadın seni mahvedeceğim, İyi biraz daha insan kandırır pis sahtekarı, iyi milleti dolandırsın diye mi çıkarıyorsunuz dolandırıcıyı karıyı, İnsanların kanını emen sahtekar Meltem Şarkışlalı denilen insan, şeklinde hakaret ve tehdit içerikli paylaşımlarda bulundu.

Meltem Şarkışlalı da onur ve saygınlığı rencide edilip kendisine hakaret edildiği gerekçesiyle savcılığa şikâyette bulundu.

30 kg zayıflatan program (!)

Soruşturma kapsamında ifade veren Hamide Yılmaz,

Ben Meltem Şarkıllalı ile anlaşmıştım. 30 kilogram zayıflayana kadar program uygulayacaktı. Karşılığında 7.000 ₺ aldı. Bir defa makineye girdim. Daha sonra bana diyet verdi. Sonra benden ek para istedi. Ben başka para vermedim. Buna rağmen bende bir değişiklik olmadı. Yeniden programa alınacağımı düşünürken programın sona erdiği söylendi. Bunun şaşkınlığı ve o anki kızgınlıkla şikâyete konu olan mesajları yazdım, dedi.

İddianamede şüphelinin suçunu kabul ettiği belirtilerek 6 aydan 2.5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanması istendi.

[alert-note]ZAYIFLAMA PROGRAMI DİYE BİR AĞIRLIK KAYBI SİSTEMİ YOKTUR. TIBBİ BESLENME TEDAVİSİ, SAĞLIK BİLİMLERİ BESLENME ve DİYETETİK LİSANS PROFESYONELİ DİYET UZMANININ ASIL GÖREVİDİR. BU ÖNEMLİ OLAYDA MAĞDURUN BU DURUMU UNUTMAMSI GEREKİR.[/alert-note]

[toggle title=”Medi Magazin”]https://www.medimagazin.com.tr/guncel/genel/tr-unlu-detoks-uzmani-zayiflayamayan-musterisiyle-mahkemelik-oldu-11-681-76572.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir