Ünlü beslenme uzmanı Amelia Freer’in 7 katlı beslenme piramidi olay yarattı!

Amelia Freer beslenme uzmanı

Ünlü beslenme uzmanı Amelia Freer’in yedi katlı beslenme piramidi, hiç aç kalmadan kilo verdiriyor.

Amelia Freer beslenme uzmanı

Dünyaca ünlü Beslenme Uzmanı Amelia Freer‘in besin piramidi, yiyerek zayıflamak isteyenlerin başvurduğu yöntem oldu. İngiliz şarkıcı Sam Smith‘in bile 2 haftada 6.5 kilo verdiği beslenme şeklini, ünlüler tercih etmeye başladı. 7 katlı piramit sayesinde günlük alınacak yiyecek ve içecek miktarları belirleniyor. Bu sayede dengeli ve yeterli bir beslenme sağlanmış oluyor. Beslenme piramidinde,

Amelia Freer beslenme uzmanı

  1. içecekler,
  2. karbonhidratlar,
  3. proteinler,
  4. yağlar,
  5. vitaminler,
  6. mineraller ve
  7. kuru yemişler yer alıyor.

Amelia Freer beslenme uzmanı

Vücudumuzun gereksinimimiz olan enerjiyi üretebilmesi, hücrelerimizin düzenli çalışabilmesi ve yenilenebilmesi için piramide uygun bir beslenme düzeni oluşturulduğunda hiçbir sorun yaşanmıyor. Üstelik vücutta bir denge kuruluyor. Kilo verme bile kolaylaşıyor. Günlük yiyecek ve içeceklerin tüketim miktarını gösteriyor.

Amelia Freer beslenme uzmanı

Karbonhidratlar gibi sıklıkla tüketmemiz gereken gıdalar piramidin beşinci katında yer alırken, mümkün olduğu kadar az tüketmemiz gereken besinler, en üst bölümde gösteriliyor. Dengeli beslenme için %20 – 30 oranında yağ % 10 – 20 oranında protein ve % 50 – 70 oranında karbonhidrat almak gerekiyor.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir