Üniversite hastanesinde sözleşmeli çalışan diyetisyen 2017/5 alımına başvurabilir mi?

KPSS diyetisyen, DİYETİSYENLİK ATAMALARI, sağlık bakanlığı beslenme ve diyetetik

2017/5 KPSS tercih işlemlerine başvurmak isteyen diyetisyenlerden gelen sorulardan önemli sorulardan biri: Üniversite hastanesinde sözleşmeli çalışan diyetisyen 2017/5 alımına başvurabilir mi?

Üniversite hastanesinin kendi 4/B’li sözleşmeli personel alımına başvurdum ve kazanıp işe başladım, şimdi olan sözleşmeli alıma tercih verebilir miyim?

G

Yanıt

Sağlık Bakanlığının şu anki alımları da 4/B’li sözleşmeli statüdedir. Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan esaslara göre, çalışan bir 4/B’li, yeni bir 4/B’li alımına başvuramamaktadır. Bunun tek istisnası unvan değişikliğidir.

Örneğin üniversitesine hastanesine 4/B’li hemşire olarak yerleşen bir kişi, eğer ikinci bir mezuniyeti var ise (örneğin diyetisyenlik gibi), Sağlık Bakanlığının 2017/5 alımlarındaki Diyetisyenliği tercih edebilir, ancak başka bir kadroyu seçemez…

[button-red url=”http://www.gercekdiyetisyenler.com/diyet/kpss-diyetisyen/” target=”_blank” position=”center”]tüm kpss diyetisyen haber ve gelişmeleri için tıklayınız[/button-red]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir