Türkiye’de de şubeleri olan fast food zinciri 500’den fazla kişiyi zehirledi!

fast food, hamburger, hızlı hazır besin, kfc, mc donalds, burger king

Türkiye’de de şubesi olan fast food şirketinin, ABD genelinde en az 500 müşteriyi zehirlediği ortaya çıktı.

Ağustos ayında Türkiye’de de şubesi olan zincirden salata satın alanların zehirlendiğine dair şikayetler artınca ABD’li yetkililer bir soruşturma başlattı. 15 eyalette 500’den fazla müşterinin ishal, mide bulantısı ve yüksek ateş gibi semptomlar gösterdiğini açıklayan yetkililer, araştırma sonucunda hazırlanan raporu kamuoyuna duyurdu. ABD Salgın Hastalıklarla Mücadele Merkezi tarafından yapılan açıklamada,

507 vaka incelendi ve bu lokanta zincirinden salata yiyen kişilerin zehirlendiğini doğrulandı. Bu zehirlenmenin sebebi hala araştırılıyor ama bazı ürünlerde insan dışkısına benzeyen bir yapının olduğu tespit edildi,  ifadesi kullanıldı.

Fast food zincirinin sözcüsü,

Sağlık bizim için her şeyden önce gelir. Biz de bu uyarılarla bazı değişiklikler yaptık ve sorunun kaynağını bulmaya çalışıyoruz. Resmi makamlarla iletişim halindeyiz, açıklamasını yaptı.

[toggle title=”Gıda Gündemi”]http://www.gidagundemi.com/gida-gundemi/dunya/fast-food-zinciri-zehirledi-h17809.html[/toggle]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir