Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı: Tesisinden diyetisyenine kadar detaylı inceleme yapacağız

türkiye futbol federasyonu, tff diyetisyen

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, hakem atamalarının algoritmayla yapmaya başladıklarını ve önümüzdeki günlerde kulüp başkanlarını çağırıp onların gözü önünde hakem ataması yapacaklarını belirtti.

Akademi zorunluluğu getireceğiz

Futbol kulüplerinde altyapının önemli olduğunu ve bunun geliştirilmesi için çalışmalar yapılacağını söyleyen Büyükekşi, ‘Bütün Süper Lig kulüplerinin Türkiye’ye yakışır şekilde nasıl hayata geçirebiliriz onunla ilgili bir çalışma başlatıyoruz. Önümüzde iki milli maçımız var. Diyarbakır’da İskoçya’yla, Gaziantep’te Çek Cumhuriyeti ile oynayacağız. Bu çalışmanın arkasında Almanya’da, Portekiz’de ve İspanya’da gerek milli takımlar bazında gerekse her ülkede minimum iki futbol kulüplerinin altyapılarını inceleyeceğiz. Önce ülkemizdeki altyapıları inceleyeceğiz. Bugün de en önemli şehirlerden biri olan Trabzon’dayız.

Tesisinden diyetisyenine kadar detaylı inceleme yapacağız

Altyapıları inceliyoruz. Fikir alıyoruz. Başka benzeri şeyler varsa hem Türkiye’den hem yurt dışından en iyi örnekleri çıkartıp önce Süper Lig takımları olmak adına hocasından tesisinden tutun, diyetisyeninden uzmanına kadar detaylı şekilde inceleyip yönetimlerle birlikte çalışma yapacağız. Bu da ilk durağımız. Gördüğüm kadarıyla burada mükemmel bir tesis var. Emek verenlere teşekkür ediyoruz. Allah sayılarını artırsın. Futbol adına çok önemli. Antrenörler üzerinde çalışma yapmamız gerekiyor. Bu işi doğru yapacaksak temelden başlamamız lazım. Futbol adına, 85 milyon adına daha farklı çalışmalar içinde olmamız lazım. Federasyon olarak yönetime geldiğimiz günden beri futbolun ekonomisiyle de yakından ilgileniyoruz. Futbolun ekonomisi deyince akla ilk gelen şey altyapı. Çünkü eğer kulüplerimiz altyapıya yeterince önem verip yeterince oyuncu çıkarabilirse ekonomik olarak da rahat etmeleri mümkün. Bizim de önemli projemiz Süper Lig takımlarında akademi zorunluluğu getirmeyi planlıyoruz, dedi.

sondakika.com/spor/haber-tff-baskani-buyukeksi-kulup-baskanlarinin-gozu-15411083/

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir