Türk diyabet cemiyeti

Türk diyabet cemiyeti

1955 yılında kurulan Türk Diabet Cemiyeti (TDC), diabet hastalığı, korunma yolları ve tedavisi hakkında halkın bilinçlenmesini sağlayan, eğitimler düzenleyen, bilimsel araştırmaların yapılması ve politikaların oluşturulmasına destek veren Türkiye’nin önde gelen kurumlarından biridir.

4000’in üzerinde üyesi bulunan TDC, İstanbul’un yanısıra Denizli, Isparta, Mersin, Kayseri ve Konya şubeleri ile ülkemizin diğer bölgelerindeki hasta ve hasta yakınlarına hizmet vermektedir.

1990 yılında Türk Diabet ve Obezite Vakfı ile Türk Diabet Cemiyeti işbirliğinde bağışlarla hayata geçirilen diabet hastahanesi döneminin alanındaki ilk hastahanesi olma özelliğini taşımaktadır.

İstanbul Acıbadem’de bulunan ve yine bağışlarla inşaatı devam eden yeni hastahanemiz kısa zamanda tamamlanarak halkımıza hizmet vermeye başlayacaktır.

4000 üyesi bulunan Türk Diabet Cemiyeti, 1959 yılında 21. üyesi olarak IDF’e katılmış ve ülkemizin diabet alanındaki sağlık hizmetlerini ve bilimsel çehresini temsil eden önemli bir üyesi haline gelmiştir.

[button-white url=”http://www.diabetcemiyeti.org” target=”_blank” position=”center”]Türk diyabet cemiyeti web sitesi[/button-white]

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir