Tüketici şaşırıyor, endüstri zan altında kalıyor

gmo, GDO, Genetiği değiştirilmiş organizma (1)

Kanatlı sektörü ve tavuk eti konusundaki tartışmalara açıklık getiren Veteriner Tavukçuluk Derneği’nden Prof. Dr. Erol Şengör ise sunumuna,

Bu oturumun başlığı aslında ‘Yararları tartışılmayan gıdalar’ olmalıydı, diyerek başladı. Tartıştığımız konu medyadaki bilgi kirliliği. Bilgi kirliliği o kadar yüksek boyutlara ulaştı ki, bir defa tüketici şaşırıyor, ne yapacağını bilemiyor. Endüstri zan altında kalıyor. Gıda güvenliği de sahipsiz kalıyor diyen Şengör, piliç etinde antibiyotik, hormon, GDO olduğu ve hatta kanser yaptığı iddialarına tek tek cevap verdi.

Piliçler hastalığında antibiyotik tedavisi uygulandıktan sonra iyileşme için 7-10 gün, ardından hayvanın performansını geri kazanması için bir süre daha beklendiğini, bu sürenin antibiyotiğin atılması için gerekli süre olduğunu belirten Şengör,

Endüstride üretim yapan firmaların tek değerleri markalarıdır. Marka son derece kıymetlidir. Piliç etinde antibiyotik varsa, o piliç eti yasal değildir, dedi.

GDS

Gerçek Diyetisyenler Sitesi; sağlık bilimleri, beslenme ve diyetetik alanlarına yönelik bilgi paylaşımının yapıldığı, kâr amacı gütmeyen bir internet platformudur.

Önerilen makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir